Нацбанк штовхає громадян міняти валюту на чорному ринку

24.9т

Тотальна паспортизація банківських валютообмінних операцій, яку ввів Нацбанк, викликала справедливе обурення громадян та сприяла тінізації валютообмінних операцій в Україні. І хто ще зна де і в яких аферах випливуть колись ті копії паспортів добропорядних громадян, які містять у тому числі їх адреси.

Cьогодні, 10 серпня, вступила у дію прийнята 02.08.2016 р. Постанова НБУ №364 про відміну пред’явлення паспорту при валютообмінних операціях начебто на суму до 150 тис. грн. При цьому Правління НБУ на чолі з Гонтаревою не скасувало ще одне "правило" щодо ліміту продажу готівкової валюти, введене Постановою №342 у червні цього року: "операції з продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 12 000 гривень у межах однієї банківської установи". Вкупі з 2%-м збором з купівлі валюти це знов штовхає громадян міняти останні заощадження не у банках, а на чорному валютному ринку, який зростає останні роки як на дріжджах завдяки "господарюванню" Гонтаревої.

Радикальна партія ще 1 червня зареєструвала законопроект №4741 щодо детінізації валютообмінних операцій, яким ми з Віктором Галасюком та колегами пропонуємо раз і назавжди забрати можливість вимагати паспорти при обміні валюти та відмінити 2%-й пенсійний збір з громадян при купівлі валюти, бо ці регуляції тільки сприяють збагаченню ділків тіньового валютного ринку

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги