Чому Журжій боїться Насірова?

Роман Насіров

Важко було не помітити активну участь "судовому шоу" "НАБУ-САП проти Насірова" народного депутата Андрія Журжія. Спецназ НАБУ навіть пропустив його до клінічного корпусу лікарні ім. Страженко (де проводився огляд глави ДФС), хоча іншим нардепам туди шлях перекрили? Чому у Журжія така преференція і взагалі: чим він так мотивований до участі в шоу? Все на поверхні.

Журжій протягом останніх місяців був стаціонарним критиком роботи ДФС і Романа Насірова у Верховній Раді. Трапилося це після того, як народний депутат Володими Ар’єв оприлюднив інформацію про причетність колеги Журжія А.В. до можливого ухилення від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів у великих розмірах, а також легалізації (відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом) на посаді директора ТОВ "Група компаній "Інвестиційні партнери"".

Видео дня

Журжій був не тільки посадовою особою, але й засновником цієї структури. А його дружина теж була керівником та головним бухгалтером цієї ж компанії.

Ар’єв підготував депутатське звернення, в якому повідомив, що ТОВ "Група компаній "Інвестиційні партнери"" за 2012 рік мала чистий прибуток у сумі 326 563,1 тис. грн., що відображено у Звіті про фінансові результати за 2012 рік, який підписав власноручно Андрій Валерійович. Та за результатами співставлення даних декларацій з податку на прибуток підприємств та фінансової звітності, виявлена невідповідність задекларованого доходу та витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування. У декларації з податку на прибуток за 2012 рік був задекларований дохід 73,6 тисяч гривень, а у звіті про фінанансові результати – дохід у розмірі 17,6 мільйонів гривень.

Інші фінансові доходи становили 326,5 мільйона гривень, чистий прибуток теж 326,5 мільйона гривень. Ар’єва зацікавило, чому в Декларації з податку на прибуток не відображені фактичні доходи у розмірі 326,5 мільйона гривень, чому з них не були сплачені податки? Так відомо, що відповідно до протоколу загальних зборів учасників ТОВ "Група компаній "Інвестиційні партнери"" чистий прибуток за 2012 рік у сумі, якщо бути точними, 326 563 119 гривень були розподілені наступним чином: 250 мільйонів пішли на виплату дивідендів засновнику Журжію А.В. Із них 12 мільйонів 500 тисяч грн. перераховано на кредитку Журжія, 237 500 000 – на збільшення статутного фонду.

Ар’єв  звернувся із запитом щодо перевірки достовірності інформації у ДФС.

Пізніше стало відомо, що ці фінансові доходи у сумі 326 538 тис. гривень були сформовані за рахунок дивідендів, нарахованих ПАТ "ЗНВКІФ "Інвестмент Партнерс Груп"" за рахунок нерозподіленого прибутку, отриманого у 2011 році від операцій з продажу на користь ТОВ "ГК "Інвестиційні партнери"" корпоративних прав – 70 % частки у статутному фонді ТОВ "Перша Українська Платіжна Система" номінальною вартістю 7 тисяч гривень. Вартість їх, за договором, склала 298 150 000 гривень. При цьому заборгованість ПАТ "ЗНВКІФ "Інвестмент Партнерс Груп"" перед акціонерами за невиплаченими дивідендами станом на 31.12.2012 склала 294 199 тис. гривень, що свідчить про фактичну виплату власникам акцій у 2012 році дивідендів у сумі 36 мільйонів 480 000 гривень.

Вказані доходи у податковій звітності не були відображені. Мала місце подача завідомо неправдивих відомостей. Далі більше.  Директор Журжій у фінансовій звітності за 2012 рік забув вказати операцію з продажу своєї компанії ТОВ "ГК "Інвестиційні партнери"", а точніше  70 % корпоративних прав на суму 298 150 000 гривень. Тобто Журжієм А.В. до офіційних документів, які подаються до органів ДФС, не було відображено дохід від продажу корпоративних прав на загальну суму 298 150 000 гривень.

Подібне відбувалося і в 2013 році із продажем акцій, у тому числі за заниженою ціною, невірним оформленням декларацій. До декларації за 2013 рік були внесені неправдиві дані, які дали змогу занизити суму податку на доходи фізичних осіб на суму 1 877 011 гривень.

Очевидно, зловживаючи службовим становищем, він вніс недостовірні дані до податкової звітності і приховав відповідну інформацію про отримані доходи й отримав пільги з оподаткування шляхом надання завідомо неправдивої інформації органам ДФС.

Схоже, ми маємо справу з приховуванням громадянином Журжієм А.В. та підконтрольних йому СГД окремих напрямів своєї фінансово-господарської діяльності та ухилянням від сплати податків і відмиванням доходів. Більше того – неправомірного одержання пільг щодо сплати податків.

Чи не ця історія спонукала Журжія до такої активної роботи по усуненню Романа Насірова з посади задля поховання у довгій труні документів, якими володіє щодо нього ДФС і яким не змогли дати хід через депутатську недоторканність? Чи не страх, що його оборудки будуть викриті, а депутатський імунітет перед законом рано чи пізно закінчиться, підштовхнула Журжія на відкриту війну з очільником ДФС?

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.