newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Недім Усеінов
Недім Усеінов
Делегат Світового конгресу кримських татар від Польщі

Блог | Чому лихорадить Польщу

Протести у Польщі

Те, що стало безпосередньою причиною виникнення парламентської кризи у Польщі, є логічним продовженням політичної конфронтації після перемоги на парламентських виборах правлячої партії "Право і справедливість". Вона почала здійснювати серію політичних змін в країні, котрі викликали обурення у значній частині суспільства, зокрема в опозиційному електораті.

Спершу це було намагання обмежити, на думку опозиції, частини польського суспільства, повноваження Конституційного суду, потім був ще ряд законопроектів, які суперечили демократичним стандартам.

Остання криза виникла через те, що правляча коаліція законодавчо обмежила доступ парламентських журналістів до зали засідань Сейму. З депутатами можна було спілкуватись тільки у спеціальних залах, куди вони самі мали підходити. Звичайно, це викликало обурення. Наступного дня газети вийшли із порожніми місцями на шпальтах, де зазвичай описуються події із Сейму.

Видео дня

Коли почалось голосування по бюджету на наступний рік, один із опозиційних депутатів прийшов із плакатом, де був надпис "Свобода ЗМІ". За це спікер парламенту не дозволив йому брати участь в обговоренні законодавчих проектів. У відповідь на це опозиційні депутати почали блокувати парламентську трибуну. Тому спікер вирішив перенести продовження засідання до іншої зали. І так, не допускаючи депутатів опозиції і журналістів до того приміщення, почали обговорювати бюджетні питання. А це вже викликало обурення суспільства. Люди вийшли на вулицю на протести.

Депутатів почали звинувачувати у порушенні процедур, бо рішення приймались поза залою засідань і дискредитувало роль парламентської демократії.

Ця криза триває досі. Протести тривали протягом вихідних. "Комітет захисту демократії", основна опозиційна позапарламентська сила, вивів на вулиці чимало протестувальників і об’єднав навколо цих подій парламентську опозицію.

Деякі польські аналітики почали проводити аналогії з українським Майданом, з Януковичем, який так само обмежував роль парламенту… Але різниця між української і польською ситуацією в тому, що всі намагання правлячої коаліції прийняти рішення всупереч думки значної частини суспільства, відразу миттєво викликали масовий спротив і обурення суспільства. Така ж сама історія була із забороною абортів.

Влада у Польщі змушена буде дослухатись до людей, в неї нема іншого виходу.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...