, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Справжня причина забруднення повітря у Києві

7.1т

Рівень забруднення атмосфери у Києві стає недопустимим. Днями ЗМІ та громадськість почали бити на сполох через підвищення рівнів забруднюючих речовин в атмосфері, які спричинили несприятливі погодні умови (спека, немає вітру та дощу). Тим не менше, якщо дивитись на статистику, то у червні екологічна ситуація в Києві була така ж. Просто метеорологічні умови і спека додали критичності цій ситуації. Однак, рекомендації, які дають певні служби (Державна служба України з надзвичайних ситуацій чи Центральна геофізична обсерваторія), які радять поливати тротуари водою чи взагалі не виходити у спеку з дому, насправді проблеми не вирішують.

Проблема криється у надмірній кількості транспорту в столиці. І здавалося б літо: мало бути менше автівок на вулицях Києва та показник забрудненості повітря тільки підвищився. Цю проблему вирішити можна тільки тоді, коли за неї візьметься місцева влада.

В першу чергу, слід зробити зручним громадський транспорт та збільшувати його кількість. Окрім того, доречно було б обмежити кількість приватних автомобілів. Звісно, дії щодо обмеження вантажних автомобілів на дорогах Києва – добре, але екологічну ситуацію погіршують саме приватні машини.

За статистичними даними, у Києві власним транспортом користується 20% людей. Це багато.

Ситуацію, звісно, змінити можна і це не потребує великих грошових вкладень. До прикладу, слід ввести певні обмеження на в'їзд, у центр міста і паралельно всерйоз зайнятися розвитком велоінфраструктури (цю ініціативу підтримує Асоціація велосипедистів Києва). Це ж насправді не коштовні заходи: не оновлення вагонів метро чи будівництво нової лінії. Ці прості зміни дозволять мешканцям столиці комбінувати способи пересування по місту.

Слід грамотно розставити пріоритети: спершу акцент робити на пішохода, потому на велосипедиста, а тільки після цих категорій влаштовувати зручності для користувачів громадським транспортом і власникам автомобілів. Досвід європейських і західних країн дуже яскраво показав, що саме такий розподіл покращує екологічну ситуацію, а з тим – рівень життя.

Побудувати велоінфраструктуру і обмежити рух приватного транспорту в столиці реально до 2020 року, як це закладено у Стратегії розвитку м. Києва, у яких 10% жителів повинні користуватись велосипедами. Головне – щоб цілі перетворили в реальність, а не просто залишили на папері.

Читайте все новости по теме "Блог киевлянина" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги