newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Недім Усеінов
Недім Усеінов
Делегат Світового конгресу кримських татар від Польщі

Блог | Путін розігрує кримськотатарську карту

Путін розігрує кримськотатарську карту

Коріння проблеми стосунків кримських татар з Росією сягає ще у 20-те століття. З ними намагався впоратися Сталін, який у Криму хотів облаштувати місце відпочинку для радянської номенклатури й офіцерів Чорноморського флоту. Але створити таку картинку землі, де могли б відпочивати радянські люди, не можна було без вирішення питання кримських татар. З точки зору радянської влади вони були елементом, який не сприймає модель будівництва радянської конфігурації.

Сьогодні ця проблема знову постала. Кримські татари, як тоді, не ототожнювали себе із комуністичною владою, так і зараз, не хочуть бути стовідсотково лояльними до російської влади в Криму. Правда, зараз вони мовчать, бо їх до цього змушують. Вже зрозуміли, що в сучасній Росії немає простору для свободи слова, думки і вираження цих свобод у публічному просторі. Тому просто мовчать .

Але Кремль знає, що при цьому вони не підтримують Путіна, його владу і таким чином привертають увагу до Криму. Тримають це питання на повістці денній. Також Кремль знає, що при нагоді кримські татари скористаються можливістю вийти з-під російського ярма.

Видео дня

Я живу у Варшаві, і мої знайомі, коли говорять про Крим, завжди згадують кримських татар. Тільки в цьому ракурсі і в цьому контексті розмовляємо про майбутнє і сучасність Криму.

Міжнародні ЗМІ теж пишучи щось про Крим, завжди згадують про ситуацію кримських татар. Всі розуміють, що вони в Криму знаходяться у такому становищі, що не можуть вільно висловлювати свої думки і вільно діяти.

Путін теж грає кримськотатарською картою і використовує всі важелі, аби їх заплямувати. Зокрема, грає на побоювання Заходу щодо ісламського тероризму і нав’язує цей образ кримським татарам. Проблемою Заходу в цьому випадку є відсутність достовірної інформації про кримських татар. Вони не добре знають, ким вони є, за що борються, яким чином і якими методами.

Кремль цим користується, а кримським татарам складно таку думку спростувати. Вони ж не мають такого пропагандистської ресурсу. От Путін і грає. Наприклад, час від часу арештовує кримських татар. І коли Захід спитає для чого їх затримали, Кремль скаже: "Так це ж представники мусульманської спільноти, яка підозрюється нашими спецслужбами у зберіганні забороненої ісламської або терористичної літератури". А на Заході ніхто не знає і не пам’ятає, що кримські татари не терористи, у нас до такого ніколи не доходило. Це народ, який мирно співіснує в громадянському суспільстві. Але у свідомості класичного європейця може залишитися думка, що мабуть там щось є, раз вони їх перевіряють. Для створення образу кримських татар, як потенційних терористів, Кремлю цього вистачає.

Цим фактором Кремль грає ще й на внутрішній ринок – залякуючи кримських татар. Що от кожного дня до вас можуть прийти і закрити, зробити з вами що захочуть і ніхто не зможе їм завадити. Все це робиться із такою метою, щоб кримські татари боялися говорити на політичні теми навіть між собою. Щоб не мали впевненості, що їх не прослуховують. Бо завтра можуть прийти і не пояснити, чому прийшли саме до нього.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...