УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Павел Рудяков
Павел Рудяков
Експерт, директор інформаційно-аналітичного центру "Перспектива"

Блог | Чи призведуть пропозиції Москви до компромісу у перемовинах?

Чи призведуть пропозиції Москви до компромісу у перемовинах?

Зараз у нас такі динамічні моменти, внутрішньополітична і регіональні ситуації навколо нас... Всі розуміють, що ті домовленості і статус-кво, який існує і ті домовленості, яких було досягнуто (Мінські, Нормандські. – Ред.), - буде змінено.

Відповідно всі учасники - безпосередні учасники, і ті, які стоять за їхніми спинами, - пропонують різні варіанти можливих змін зараз чинного формату – і офіційно закріплено, і реально чинного формату. Це йде підготовка для досягнення майбутніх нових домовленостей. Очевидно, що з середини травня будуть якісь зрушення у Мінському, Нормандському форматі.

Відповідно до цього (у МЗС РФ назвали умови, за яких "паспорти" з ОРДЛО визнають недійсними. – Ред.) треба ставитись, як до такої неприхованої пропозиції: "Ми готові відмовитись від визнання цих "паспортів", але це відповідно на кроки з боку Києва".

Як я б розумів цю ситуацію, і як в групі це розуміння формується, до всіх цих пропозицій треба уважно придивлятися, бо з 10 різних пропозицій можна вилучити одну-дві, на яких потім грати і домовлятися вже про компроміс.

Читайте: "300 спартанців" анексованого Криму, або Медальний конфуз

Мова йде про умови, на яких можна буде досягнути компромісу, в тому числі між Донецьком і Луганськом, про що Європа нам говорила, і зараз буде повторюватись ще голосніше і наполегливіше.

Що стосується блокади, то це крок, який регулює торгівельно-економічні відносини. А паспорти – це інша справа. Паспорти можна визнавати чи не визнавати навіть за умови блокади чи скасування блокади. Мені здається блокада буде вже окремим протоколом обговорюватись на міжнародному рівні. Там будуть речі, які безпосередньо не зачіпають паспорти.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...