УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Михаил Гончар
Михаил Гончар
эксперт по вопросам энергетики, президент Центра глобалистики "Стратегия XXI"

Блог | Скільки коштуватиме нафта цьогоріч?

Нафта

Ціна на нафту визначається не її екстремальними стрибками, а середньою по року. Карколомних стрибків на нафту минулого року не було, не дивлячись на те, що ціна була волатильною. На початку року вона провалювалась нижче 30 доларів за барель, а під кінець року – перевищила 50 доларів. Але в принципі це нормальна поведінка нафтових цін.

Цього року ціновий коридор буде дещо вужчим. Але волатильна політика не зміниться, вона буде більш динамічною. Одного дня ціна зростатиме, може підніматися до 60 доларів за барель, а іншого дня падатиме. Але таке, щоб ціна скочила до під сотню доларів, - навряд чи буде.

Це можливо тільки в одному випадку – масштабного військового конфлікту в Перській затоці або на Аравійському півострові – у Саудівській Аравії. Росія і Іран над цим ситуативно працюють. І вже не перший місяць.

Економічних же причин на зростання цін на нафту – нема. Економічно навпаки – є причини на зниження ціни. Наприклад, на тлі пожвавлення видобутку нафти в США, чому також сприятиме політика нової Адміністрації.

Отже, у 2016-му ціна на нафту балансувала в коридорі 35-56 доларів за барель. Але середня ціна була на рівні 45 доларів. В цьому контексті можна вважати, що це низькі ціни на нафту.

Читайте: Добыча российской нефти начнет снижаться быстрыми темпами

Цьогоріч ціна дещо підвищиться. Але підстрибування чи падіння не є визначальними. Загальний тренд нині – це невизначеність, чим користуються спекулянти. Тому тут дві протилежні тенденції – з одного боку шляхом підривної діяльності і популістичного втручання Іран і Росія провокують масштабний конфлікт у Саудівській Аравії, щоб розхитати її. А з іншого боку на нафтовий ринок впливатиме політика Адміністрації Трампа.

Для України підвищення нафтових цін на світовому ринку відгукнеться подорожчанням нафтопродуктів всередині країни. Ми це вже бачимо по автозаправках. По-друге, можливе зростання ціни на газ, оскільки наша внутрішня ціна на газ по паритету залежить від імпортної ціни. Але це не означає, що ціна на газ виросте.

Якби там не було – у нас ціни на газ залишаються регульованими. Враховуючи загальне зубожіння населення – владі треба буде вжити заходів, щоб не дозволяти монополіям зловживати своїм становищем і викачувати із споживачів виручку по максимуму, використовуючи факт світового зростання цін на енергоресурси.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...