Коли потрібно звертатися до психолога?

2.1т

Існують тривожні симптоми, відчувши які людині слід звернутися до психолога. Мова йде про затяжну депресію, яка триває довго (декілька тижнів). Вона супроводжується втратою апетиту (або ж надмірним апетитом), безсонням, сильною втомлюваністю і апатією до навколишнього світу. Тривожним симптомом є неуважність: людина не може зібратися з думками і не знає за що братися першу чергу. Людині варто насторожитись й тоді, коли вона втрачає інтерес до речей, які її раніше тішили: коли вона не може разом з близькими їй людьми радіти чи, навпаки, сумувати.

Окрім того до психолога слід звертатися усім, хто відчуває напливи панічної атаки. Останню не помітити важко: людина відчуває сильний страх та тривогу, яка не обґрунтована конкретними причинами. Окрім того в людини спостерігається прискорене серцебиття і рясне потовиділення.

Варто звернути увагу на свій психологічний стан всім тим, хто помічає циклічність у своїх невдачах. Мова йде про невдалі особисті стосунки, які закінчуються схоже. Або циклічні проблеми на роботі чи під час пошуку роботи. Це також означає, що в людині є якийсь розлад, який потрібно дослідити і ліквідувати спільно зі спеціалістом.

При симптомах описаних вище, слід звертатися до психотерапевта. Незважаючи на те, що в нашому законодавстві не прописано спеціальності психотерапевт, в Україні є приватні інститути, які готують кваліфікованих спеціалістів. Іноді такі спеціалісти називають себе практичними психологами. Водночас слід зазначити, що академічні психологи зазвичай особистісними розладами не займаються: вони викладають в університетах чи у школах і не завжди мають відповідний досвід, який є у психотерапевтів.

Тим, хто таки вирішив звернутися за допомогою до психолога, треба звертати увагу на додаткову освіту спеціаліста. Важливо дізнатися, чи практичний психолог сам проходить терапію, адже за європейськими мірками спеціаліст повинен мати можливість консультуватися з іншими спеціалістами через супервізорську підтримку. Ці моменти важливі і в Європі без їх урахування психотерапевти не працюють.

Щодо психіатрів – то це спеціалісти в медичних закладах, які мають відповідну освіту і працюють в клініках. Вони займаються серйозними психологічними захворюваннями і це вже трішки інша область. До них уже звертаються за направленням.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости