Про що американська адміністрація може розмовляти із українськими посадовцями напередодні саміту НАТО? На жаль, українська влада не надала таких сигналів, щоб Президент США на шляху до Варшави залетів до Києва. А це було би потужно. Але Штати не залишать нас, хоч ми і не реформуємось так, якби вони хотіли. І візит Керрі до Києва напередодні саміту НАТО є цьому підтвердженням.

Ще у Тбілісі Керрі повідомив, що Грузії буде надана допомога в тому числі у військово-технічній сфері. Напевно, американський орел у дзьобі принесе щось і нам. Це окрім того, що вже було зроблено. Нещодавно Президент зустрічав вантаж з американськими радарами.

Друге. Візит Керрі може бути підштовхуванням України до виконання Мінських домовленостей, особливо в частині щодо виборів на непідконтрольній Києву території. Ясно, що американці грають на нашому боці, але вони намагаються заохотити всі сторони, і Росію теж, щоб якимось чином реалізувати Мінськ. Але ж ми розуміємо, якщо на Росію не буде серйознішого і більшого тиску, ніж є на сьогодні, то владнання конфлікту буде за рахунок України й наших інтересів. Маю на увазі вибори, особливі статуси й інші речі. Але американці будуть робити це таким чином, щоб і ми були задоволені. Хоча в довгостроковій перспективі від Мінських угод Україна нічого доброго отримати не може.

Звичайно, на цій зустрічі згадають і про реформи. Щоб наша влада відповідала вимогам українського суспільства. Бо демократія - це ключова річ для американців. Це не порожній звук. Вони розуміють, що демократичне суспільство це ті, хто у цивілізований спосіб вирішує всі свої суперечки, не виводячи людей на вулиці і не доводячи їх до протистояння. Це важливо і це саме вони би хотіли бачити і в Україні. Якщо ми будемо демократичними, то будемо надійними партнерами американців і європейської спільноти.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги