УкрРус

Що принесе нам американський орел?

7.2т

Про що американська адміністрація може розмовляти із українськими посадовцями напередодні саміту НАТО? На жаль, українська влада не надала таких сигналів, щоб Президент США на шляху до Варшави залетів до Києва. А це було би потужно. Але Штати не залишать нас, хоч ми і не реформуємось так, якби вони хотіли. І візит Керрі до Києва напередодні саміту НАТО є цьому підтвердженням.

Ще у Тбілісі Керрі повідомив, що Грузії буде надана допомога в тому числі у військово-технічній сфері. Напевно, американський орел у дзьобі принесе щось і нам. Це окрім того, що вже було зроблено. Нещодавно Президент зустрічав вантаж з американськими радарами.

Друге. Візит Керрі може бути підштовхуванням України до виконання Мінських домовленостей, особливо в частині щодо виборів на непідконтрольній Києву території. Ясно, що американці грають на нашому боці, але вони намагаються заохотити всі сторони, і Росію теж, щоб якимось чином реалізувати Мінськ. Але ж ми розуміємо, якщо на Росію не буде серйознішого і більшого тиску, ніж є на сьогодні, то владнання конфлікту буде за рахунок України й наших інтересів. Маю на увазі вибори, особливі статуси й інші речі. Але американці будуть робити це таким чином, щоб і ми були задоволені. Хоча в довгостроковій перспективі від Мінських угод Україна нічого доброго отримати не може.

Звичайно, на цій зустрічі згадають і про реформи. Щоб наша влада відповідала вимогам українського суспільства. Бо демократія - це ключова річ для американців. Це не порожній звук. Вони розуміють, що демократичне суспільство це ті, хто у цивілізований спосіб вирішує всі свої суперечки, не виводячи людей на вулиці і не доводячи їх до протистояння. Це важливо і це саме вони би хотіли бачити і в Україні. Якщо ми будемо демократичними, то будемо надійними партнерами американців і європейської спільноти.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги