БлогиМир

Головна проблема бюджету – невчасність та непрофесійність пропозицій Уряду

3.3т

25 грудня, о четвертій годині ранку Верховна Рада України ухвалила державний бюджет на 2016 рік. За головний фінансовий документ держави проголосувало 263 народні депутати, причому – з першої спроби.

Поясню, чому я проголосував "за", хоча днями так критикував Проект урядового бюджету.

Перший Проект бюджету, який пропонував Уряд, був сформований на основі так званого нового Податкового кодексу. Цей документ вбивав малий бізнес, знищував агропромисловий комплекс. У тому бюджеті було закладено низку дуже проблемних позицій. Після дуже критичної реакції народних депутатів, в тому числі і моєї, було прийнято рішення, що новий Податковий кодекс не буде розглядатися, а бюджет буде сформовано на старій податковій базі. Що дуже важливо: Кабмін разом із Верховною Радою протягом 2016 року зобов’язані відпрацювати прогресивний Податковий кодекс для економічного розвитку України, де будуть закладені зрозумілі фінансові інструменти для залучення інвестицій та формування сильної інвестиційної політики. Тому те, що було запропоновано Урядом спочатку і те, чому я і мої колеги давали дуже гостру негативну оцінку, кардинально відрізняється від того бюджету, який ми проголосували.

По-друге, в умовах реальної війни на сході, жорсткої економічної кризи неприйняття бюджету вчасно могло стати каталізатором економічної катастрофи. Позиція МВФ та українських кредиторів звучить так: немає бюджету – немає грошей. А це, в свою чергу, могло призвести до вкрай важких наслідків: обвалу національної валюти та колапсу фінансової та банківської системи. Цього ми не мали права допустити. Повірте, я достатньо досвідчена у прийнятті бюджетів людина – із 2002-го року приймав бюджети міста Вінниці, Вінницької області, України… Можу сказати, що кожний бюджет є поганим. Бюджет, який ми сьогодні прийняли, — дуже проблемний, і ми це усвідомлюємо. Але домовилися, що за результатами першого кварталу нового року будемо вносити до бюджету зміни в частині тих больових позицій, які нині прийняті, а це, передусім:

- велике навантаження на органи місцевого самоврядування по повноваженнях;

- оподаткування пенсій, що, на мій погляд, є просто маразмом.

Вважаю, одним із головних недоліків прийнятого бюджету є те, що пенсії не проіндексовані. Плюсом є те, що нам вдалося захистити податкову базу сільських та міських територіальних громад.

Політпартії, які входять до коаліції, голосували по-різному. Бюджетний процес — дуже складний і заполітизований. У державному бюджеті є багато проблем, які не співпадають, не відповідають баченням політичних партій, представлених в парламенті. Свого роду, для тих, хто підтримав бюджет, — це розуміння своєї відповідальності за те, що країна має бути з бюджетом. Для інших – це теж відповідальність, але за ті проблеми, які не вирішує цей бюджет. Кожний розуміє відповідальність по-своєму. Коаліція не є монолітною, думаю, всі це знають і бачать. Наш бюджет – це українське мистецтво можливого в реальних економічних і політичних обставинах в державі. Але головна, на мій погляд, проблема в тому, що Уряд не вчасно і не професійно підготував пропозиції по Податковому кодексу і бюджету. Коли б це готувалося у вересні, жовтні, навіть у листопаді, — було б достатньо часу зробити набагато професійніше та краще. Ми ж за часом працювали в режимі критичного цейтноту.

Взагалі, це ненормально розглядати такий серйозний документ, як бюджет країни, вночі, коли людям фізично важко приймати важливі рішення. Надзвичайно важко, неправильно… На жаль, це вже стало традицією порочної практики… Але іншого виходу просто не було.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги