УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Ярослав Грицак
Ярослав Грицак
Украинский историк, доктор исторических наук

Блог | В Україні велика криза, не вірте – це перебільшення

В Україні велика криза, не вірте – це перебільшення

Коли ви читаєте в газетах, що в Україні велика криза, не вірте – це перебільшення. Я не кажу, що тут нема кризи, вона є, але на неї треба дивитися по-іншому. Проблемою і перевагою є те, що в нас велика сіра економіка – 60-70% валового продукту виробляється в тіні. Проте більшість людей, які ходять вулицями, живуть на дві зарплати і отримують ті тіньові гроші як заробітну плату, пише Ярослав Грицак для "gk-press.if.ua".

Скажімо, скільки потрібно часу, щоб почати легальний бізнес в Україні? Якщо місяць – то ця країна ніколи не буде багатою. Якщо дні або, краще, години – то тут все нормально.

***

В Україні відбулася реформа освіти, особливо вищої. Основний критерій – тестування. Тепер пробують ввести таке тестування для прокурорів. Голову антикорупційного комітету обирають через відкритий конкурс. Це дуже добре. Але це поодинокі випадки, які не є системою. Реформи йдуть помало. І реформатори вже втратили довіру суспільства. Що далі буде, ми не знаємо, оскільки виглядає так, що влада не має політичної сили для глибоких реформ. Бо ключова реформа – це реформа суду. Але вона є дуже дорога і ніхто не хоче давати гроші на цю реформу.

Крім того, у нас дуже корумпована міліція. Замість того, щоб реформувати міліцію, зробили паралельну ланку – поліцію.

Я є скептиком щодо найближчого майбутнього. Але я оптиміст щодо дальшого майбутнього.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...