Де всі ці великі реформатори зараз?

Аудит

Хто нині найкращий аудитор НАБУ? Браун чи Сторч? Відповідь очевидна - ні перший, ні другий.

Єдиний, хто може реально оцінити діяльність НАБУ – це український народ. Він вам перевірить ще й ефективність всієї правоохоронної системи. Метод тут старий як світ – не словами, а за ділами.

Якщо злочинців не лише ловлять за руку, а й доводять до суду, а опісля – саджають в тюрму, от тоді можна з упевненістю сказати, що все у нас працює як швейцарський годинник. Таку очевидну аудиторську істину розуміє пересічна людина, а не лише англійці з американцями.

Видео дня

Брауніада, Сторчіада - одні й ті ж старомодні танці на граблях. Вже грузини реформували українську правоохоронну систему, освіту, систему охорони здоров’я. Де ці великі реформатори зараз? Правильно – зникли з горизонту, поминай як знати.

Може, досить з нас іноземців, яким на раз два відкриваємо доступ до державних таємниць? А то скоро не буде чого приховувати – бери, не хочу.

Самі себе дуримо. Таке враження, що всі розділились на дві команди. Одні тягнуть аудитора, у якого уже наперед написаний "позитивний" висновок, інші – тягнуть свого з "негативним" . Це означає, що НАБУ - не є самостійним органом. Залежить від тих, хто поставить йому оцінку.

Подивімось на тих крикунів, хто так агітує за міжнародних борців з корупцією. Всі ці соболєві лобіюють своїх людей. Розуміють, що повністю провалили боротьбу з корупцією в державі. Більше того – самі туди влізли.

Які результати їхньої діяльності? Покажіть хоч одного корупціонера, який б нині сидів не в СІЗО, а відбував строк в колонії? Жодного такого немає.

Як може проводити аудит громадянин іншої країни, який навіть української мови не знає? Цікаво, як читатиме Кримінальний процесуальний кодекс України? Чи відрізнить слідчі дії одна від одної?

Ну, хіба що Соболєв буде у нього особистим перекладачем. А що – цілком логічно у всьому цьому абсурді.

Особисто для мене – це не єдине запитання.

По-перше, новопризначений аудитор матиме доступ до усіх фінансових матеріалів, кримінальних проваджень. Як він визначатиме, хто корупціонер, а хто праведник – невідомо. Це пряма загроза національній безпеці.

По-друге, які його функції? Це особа, яка не працює ні в НАБУ, ні в прокуратурі. Що ж конкретно вона досліджуватиме?

По-третє, де у нас відповідні норми у законодавстві, які б регламентували його дії? Чи є хоч один нормативний акт – яка методика перевірки?

І останнє - які стягнення можуть бути з іноземного аудитора, якщо він порушить український закон? Звісно, йдеться про відстоювання чиїхось інтересів. Відповідь - механізму контролю немає. Зробив свою справу, сів у літак – і привіт Америка.

Так що, поки відповідей на ці запитання нам чітко не дадуть, тоді навряд чи варто займатись усіма цими аудиторськими баталіями в стінах ВР.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...