УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Володимир Пилипенко
Володимир Пилипенко
Представник України у Венеційській комісії, юрист

Блог | Синдром Парасюка: як прикрити бєспрєдєл

Верховна Рада

В Україні набирає обертів нова епідемія – синдром Парасюка. Як бачимо із нинішніх подій в Раді основні симптоми: вірус вседозволеності б’є прямо в голову, затьмарює здоровий глузд і викликає високу температуру псевдопатріотизму.  Особливі показання – це невиліковно.

Інакше описати весь той цирк-шапіто, який сьогодні бачили в Раді, неможливо. Ті, хто ще вчора звинувачував нардепа Парасюка в брутальній поведінці в зоні АТО, зневазі до поліцейських, кидались гучними гаслами про депутатську недоторканість, нині повелись аналогічно.

От як пояснити логіку, за якою депутати завели тих же поліцейських в зал засідань, не чекаючи при цьому дозволу віце-спікера ВР?

Читайте: Як запроторити Путіна до Гааги

На якій підставі вони зайшли до Верховної Ради? Є чіткий регламент. Дозвіл на вхід до сесійної зали і виступ з трибуни має дати керівництво парламенту. Безперечно, люди у формі мають право виступити. Однак, тут абсолютно ні до чого порушувати закон. Такими діями вони нічого якісно не змінюють. Можна припустити, що дійсно хотіли озвучити свою позицію. Але  варто керуватись не "поривом", а розумом. Більше толку буде.  А так, замість конструктивного діалогу отримали низькопробне шоу.

Нардепи, які все це влаштували, проявили повну некомпетентність та зневагу до закону. Більше того - вони підставили представників поліції, які, увірвавшись до зали ВР без належних на те дозволів, стали звичайнісінькими злочинцями.

Все впирається в дуже просту формулу – вседозволеність помножена на спекуляції створює вибухонебезпечну ситуацію. Україна сьогодні – дуже крихкий механізм. Будь-які коливання всередині держави – це удар по нашій стабільності.

Якщо народні депутати дозволяють собі на раз два нехтувати Конституцією, апелюючи до "нових умов сьогодення", то це все називається дуже коротко – анархія. І це якраз це, що дуже тішить кремлівських окупантів. Кому-кому, а їм точно до вподоби хаос в українському політикумі. Адже поки одні влаштовують маски шоу, інші – знищують країну. От вам і вся суть гри в ура-патріотів.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...