, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Яйця в мішечку за 66 мільйонів доларів

15.2т

Читачам з багатою уявою або неграмотних повідомляю, що "яйце в мішечку" – це страва, назва якої з української мови на мову окупантів звучить "яйцо всмятку". І метою цього допису є не дослідження наявності логіки в назві даної страви в згаданих мовах, а намагання підказати уряду шляхи економії енергетичних і валютних ресурсів та зниження вартості комунальних послуг. Ось один з них.

Денатурація білків починається за температур близько 45°С. Найчутливіший до нагрівання основний білок м'язів — міозин. При нагріванні до 37°С він втрачає ферментативну активність уже через 15-20 хв. При нагріванні понад 40°С міозин денатурує повністю. Шкіра і підшкірна жирова клітковина володіють низькою теплопровідністю, проте температурний поріг життєздатності тканин невисокий (біля 45-50°С). Нагрівання тканин вище за цю температуру приводить до їх загибелі.

При підвищенні температури шкіри від 34°С до 45°С збільшується імпульсна активність теплових рецепторів, що суб'єктивно відчувається як зростаюча по інтенсивності на шкіру дія тепла. При збільшенні вище 45°С до температурних відчуттів додаються больові. Температура води при митті у душі більше 38°С не є комфортною. Те ж стосується і миття посуду. Тому гарячу воду усі без винятку споживачі розбавляють холодною водою.

Тож виходить, що воду, згідно існуючих правил, нагрівають до температури більше 50°С для того, щоб потім охолодити. Це призводить до перевитрат енергетичних ресурсів.

Реальний приклад взято по будинку ЖБК "Нафтохімік", вул. Василя Стуса, 2, м. Київ, що має свій тепловий пункт.

Всього спожито тепла у 2013 році на суму 264 959 грн. З цієї суми на підігрів холодної води до температури більше 50°С витрачено – 74 302 грн (сума частково розрахункова так як окремого теплового лічильника на підігрів холодної води нема і є заниженою оскільки розрахунок робився по даним за літні місяці коли температура води вища і відповідно витрати менші, а також улітку 1 місяць традиційно без гарячої води).

Зменшення гарячої води на 5 градусів, до 45°С, становить 11% або 8173 грн.

В загальній вартості витрат на тепло це становить 3% економії.

З інтерв’ю міністра Продана: "Для того, щоб забезпечити населення України тепловою енергією, газ використовується у котельнях, теплоелектроцентралях – і це газ імпортного походження. Його обсяг складає на сьогодні і планується на 2014 рік у обсязі 8,2 млрд метрів кубічних", – зазначив міністр. "Цей газ йде виключно для вироблення тепла для населення", – додав Продан.

Отже, 3% від 8,2 млрд. м3 – це 0,246 млрд кубометрів газу, що у валютному еквіваленті становить $66 млн.

Це також слід розглядати як шлях зменшення вартості гарячої води, що важливо в умовах підвищення її вартості на 40%.

Зробити послугу державі і людям надзвичайно легко: внести зміни у декілька пунктів постанови Кабінету Міністрів №151 від 17.02.2010 року. Для цього потрібно затратити лише декілька хвилин часу кваліфікованого чиновника і один аркуш паперу.

Допитливий читач запитає: "А чому не можна зменшити температуру гарячої води до 40 градусів?". Відповідаю: можна при умові, якщо встановлене в тепловому пункті обладнання зможе забезпечити ефективне підтримання даної мінімальної температури у випадку різкого збільшення споживання гарячої води. Технічно це можливо, але є ще людський фактор.

Увага! Експеримент з приготування яєць у мішечку в гарячій воді з крана слід проводити лише з яйцями птиці. Медики не рекомендують чоловікам приймати гарячі ванни.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги