Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

Останнє слово за Кравчуком

25

Заключне слово під час презентації українсько-польскої заявки в Кардіффі довірять Леонідові Кравчуку. Напередодні вильоту до столиці Уельсу перший президент України поділився деякими тезами своєї майбутньої промови.

Три ключових аспекти

"Виступ буде нетривалим, – зазначив Леонід Макарович.

Я торкнуся трьох аспектів. По-перше, підкреслю, що футбол у наших країнах дуже активно розвивається. По-друге, вибір на користь України та Польщі відповідатиме уявленням УЄФА про єдину Європу як співдружність віковічних та молодих держав, і просування цієї прекрасної гри на схід дасть континентальному футболу новий імпульс, я б навіть сказав, нове дихання. І, нарешті, третя теза мого виступу – підтримка ідеї проведення у наших країнах європейської першості збоку юних громадян".

Слово – дітям

Мається на увазі насамперед конкурс дитячого листа й малюнка, проведений федераціями футболу України та Польщі до участі в тендері на Євро-2012.

"Тільки замисліться: надійшло близько двох мільйонів робіт! – констатує Леонід Кравчук.

У них втілюється чиста, без жодних практичних мотивів, мрія побачити у себе вдома футбол світового рівня. Не знаю, як щодо перших двох аспектів промови, але третій, я упевнений, не зможе не вразити членів Виконкому УЄФА".

Люди, які врятували наш футбол

Леонід Макарович згадав часи, коли приймалася Декларація про суверенітет України:

"Тоді, шістнадцять років тому, наш футбол переживав не найкращу днину, і я не чекав, що його відродження буде настільки стрімким. Вдячний тим людям, котрі прийшли на допомогу улюбленому видові спорту нашого народу. Першу групу ініціативних людей очолили брати Суркіси, яким удалося досягти бажаного". Пан Кравчук нагадує про повернення до України Валерія Лобановського, про вихід очолюваного ним київського "Динамо" до півфіналу Ліги чемпіонів. За цим "локомотивом" потягнулися інші вітчизняні клуби, зокрема, донецький "Шахтар" став завсідником найпрестижнішого клубного турніру Старого Світу.

Найвагоміші аргументи

"Коли три роки тому президент Федерації футболу України Григорій Суркіс запропонував узяти участь у боротьбі за проведення в Україні та Польщі чемпіонату Європи 2012 року, здавалося, ми йдемо на авантюру, яка не має реальних перспектив, – пригадує перший Президент нашої незалежної держави.

Як же змінилися наші уявлення про перспективи спільної заявки східноєвропейських країн! До Кардіффа ми прямуємо нехай і не в ролі загальновизнаних фаворитів, але в якості претендентів, що представили УЄФА найвагоміші аргументи на свою користь".

Наши блоги