Коли на Волині почне дорожчати свинина: прогноз

Ціни на живець свиней в Україні рухаються вниз. Так, якщо на початку жовтня ціна коливалася в районі 30 гривень за кілограм, то у другій його половині середня цінова позначка трохи вища 28 гривень за кілограм і тяжіє до зниження.

Зокрема, протягом 41-го тижня середня ціна на свиней І-ї категорії складала 28,9 гривень за кліограм, товарне поголів’я на 42-й тиждень вже "розписали" в середньому по 28,3 гривень за кілограм. Проте вже під кінець тижня закупівельники озвучували "робочий діапазон" цін в межах 27-28,5 гривень за кілограм "м’ясної" свинини живою вагою, тоді як тварин забійних кондицій другої категорії закуповували по 26 гривень за кілограм.

Прогнози подальшої цінової ситуації неоднозначні. З одного боку, на по-осінньому малоактивний попит тисне і підвищення витрат населення на послуги ЖКГ. Більшість переробників розуміють, що існуючий рівень цін для значної частки свинарів є досить критичним. Такі настрої формують передумову для стабілізації цін на ринку живця.

З іншого боку, — подорожчання курятини може викликати більший інтерес споживача до свинини, а карантинні зони через Африканську чуму свиней у декількох областях країни, дещо обмежують торгівлю свининою. Це формує певні передумови для підйому закупівельних цін.

Зазначимо, 26 серпня стало відомо, що в двох районах Волині виявили спалах африканської чуми свиней. В цих районах заборонили реалізувати свинину на ринках та магазинах, а також встановили ветеринарно-поліцейські пости зі шлагбаумами, попереджувальними знаками: на Любешівщині встановили 7 таких постів, на Ратнівщині - 2.

Однак, на думку представників м’ясопереробки, позитивне коливання цін не запустить їх висхідний рух, який не варто очікувати раніше другої половини листопада

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости