Прокурори жирують!

993

У прокуратурi Львiвщини звiтують, що їхнi працiвники в судi вимагають повернення громадi Львова незаконно вiдчужених

примiщень, а поза тим самi хочуть вiд виконкому мiськради ордери на службове житло, яке, як показує досвiд, згодом перейде у приватнi руки, пише .

Уже понад мiсяць триває епопея з квартирами для працiвникiв прокуратури. То працiвникiв мерiї викликають у прокуратуру, то рахунки структурних пiдроздiлiв мiськради блокують. Усе ж таки нерухомiсть задурно одержати -- це так приємно. I для прокурорiв це бiльш реально, нiж для простих смертних.

"Є наказ Генпрокуратури, який регулює надання житла, у тому числi й службового, працiвникам прокуратури, -- каже Гелена Пайонкевич, керiвник юридичного управлiння Львiвської мiськради. -- Цей документ радикально вiдрiзняється вiд тих нормативних актiв, якi регулюють закрiплення службового житла за iншими категорiями працюючих громадян. Рiч у тiм, що службове житло працiвникам прокуратури надається згiдно iз спiльним рiшенням адмiнiстрацiї прокуратури та профкому. При цьому не враховуються нi черговiсть, нi перебування в черзi загалом, нi пiльговi умови. Загалом прокуратура веде свою власну чергу й визначає самостiйно, яку квартиру та кому надавати".

Зрештою, вже не одна службова квартира стала власністю працівників прокуратури.

"У нас є підтверджена інформація про передачу прокурорам 26 службових квартир за останні 10, а то й більше років, --

розповідає Гелена Пайонкевич. -- Проте більш точною інформацією володіють в облпрокуратурі, де ведуть облік своїх черговиків. Хтозна, можливо, службові квартири для прокурорів надавалися не лише працівникам прокуратури. Виконком міськради лише надає прокуратурі ордери на службові квартири, а до передачі цього житла в приватну власність ми не маємо відношення".

Проте у відповіді прокуратури на запит про приватизацію квартир так і не вказали, скільки ж їх приватизовано працівниками прокуратури. "Згідно з інформацією профспілкового комітету працівників органів прокуратури Львівської області, з урахуванням ст.ст 118, 121, 122 ЖК УРСР та п. 16 Положення про порядок надання службових житлових приміщень і користування ними в Українській РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР №37

від 04.02.1988, прокуратура області не є розпорядником інформації щодо кількості службових квартир, переданих у приватну власність", -- йдеться у відповіді за підписом начальника відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів прокуратури Львівської області Я. Скопа. Дивна забудькуватість і непоінформованість.

Прокуратура все ж вимагає у виконкому, аби закріпив ордери на квартири на підставі їхнього наказу.

"Наша ж позиція -- залишити ці квартири у власності територіальної громади", -- каже керівник юридичного управління

мерії.

До слова, за останні 6 років виконком Львівської міськради ухвалив 67 рішень про включення 231 квартири в число службових. З них 63 -- для працівників прокуратури. А ось у загальній квартирній черзі в місті перебуває приблизно 25 тисяч осіб. За останні роки 31 квартиру отримали багатодітні сім'ї, а 11 -- діти-сироти.

Богданна Мартиник

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги