Протистояння на релігійному грунті: на Рівненщині продовжують ділити храм

974

Тридцятого жовтня близько сьомої години вечора в селі Птича Дубенського району трапився інцидент: поліцією було зафіксовано самовільне входження до храму Пресвятої Богородиці. Селяни помітили, що до подвір`я церкви під`їхало кілька автомобілів, серед яких упізнали автівку в.о. благочинного Дубенського району УПЦ МП А.Богданова та автомобіль Віктора Земляного, повідомила жителька Птичі Аліна Дубовська.

На чолі з двома вищезгаданими чоловіками близько двадцяти чоловік прихожан УПЦ МП ввійшли до приміщення церкви та звершили богослужіння, замкнувшись з середини. Відразу було викликано поліцію, адже, як відомо, будівля церкви знаходиться під арештом, що унеможливлює перебування та служіння в ній будь-якої зі сторін. При прибутті поліції майже всі люди з церкви вийшли, окрім кількох тих, хто замкнувся з середини. Поліцією складено відповідні протоколи. Швидше за все дана подія мала місце через бажання створити чергову провокаційну ситуацію, адже під стіни храму збіглось багато прихильників УПЦ КП. Тим не менше завдяки своєчасному приїзду поліції вдалось уникнути сутичок, адже страх перед поліцією змусив прихильників УПЦ МП покинути церковне подвір`я.

Проте з боку Рівненської єпархії УПЦ (МП) заявили, що в храмі богослужінь не звершують, а здійснюють чергування і охорону приміщення храму.

"Храм належить Українській Православні Церкві. Київський патріархат на сьогоднішній день не має ніякого відношення до храму в селі Птича. Арешт був накладений як на церковний будинок, так і на храм, але представники Київського патріархату мало того, що незаконно утримують наш будинок, але й звершують там регулярно богослужіння. Представники Київського патріархату відмовилися виконувати законну вимогу представників поліції покинути приміщення церковного будинку. Богослужінь там не відбувається, інколи священик звершує молебень зі своїми парафіянами", - розповів протоієрей Рівненської єпархії УПЦ Віктор Земляний.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости