Микола Обиход: результати виборів будуть несподіваними

Із 29-ти партій, що беруть участь у парламентських перегонах, наразі не слід сумніватися хіба що у перемозі Блоку Петра Порошенка. Стосовно ж того, хто займе місця услід за лідером, одностайної думки немає, навіть у соціологів . Якщо переглянути результати останніх соціологічних досліджень, то кого там лишень немає. Причому прогнози для окремих політичних сил від різних соціологічних компаній коливаються від 2-х до 20-ти відсотків!

На цей аспект звернув увагу під час робочої поїздки до Черкаської області в рамках передвиборчої кампанії один з лідерів політичної партії "Сила і честь" Микола Обиход, при цьому зазначивши: "За нинішніх умов я не приділяв би великої уваги соціологічним опитуванням. По-перше, у попередні роки часто траплялося, що соціологічні заміри прогнозували один результат, а в реаліях був зовсім інший. По-друге, згідно наших даних, більша половина з тих, хто обов’язково прийде на вибори, досі ще не визначилася стосовно своїх політичних уподобань. Зате можу стверджувати, що вони точно не голосуватимуть за вчорашні та позавчорашні політичні обличчя. Суспільство вимагає оновлення влади. Тож вибори, що пройдуть, мені здається, будуть багатими на несподівані результати. І водночас я сподіваюся, що вони стануть свого роду першим етапом народної люстрації".

Водночас Обиход підкреслив, що політична партія "Сила і честь", яка об’єднала людей, що мають солідний досвід роботи в силових структурах, а також представників середнього класу та молодь, яка пройшла перший та другий Майдан, вже провела внутрішню люстрацію – у списку кандидатів до парламенту немає жодного, хто був би у минулому народним депутатом: "Партія "Сила і Честь" об’єднала під своїми прапорами патріотів України. "СіЧ" - це сила духу українства, любові до своєї рідної землі і правди. Водночас партія "Сила і Честь" - це відСІЧ усьому, що загрожує національній єдності нашої країни, її нормальному розвитку, свободам та правам наших громадян. Нині наша країна знаходиться перед реальною загрозою втрати державності і суверенітету. Тож стояти осторонь в такій ситуації людям, які свого часу давали присягу на вірність батьківщині, неможливо. Відтак і було прийнято рішення йти в парламент, аби отримати необхідні важелі для впливу на ситуацію, щоб захистити і змінити нашу країну".

"Сила і честь" не стала брати на озброєння тренд нинішньої виборчої кампанії, і в її списку немає відомих артистів, спортсменів, журналістів, розкручених медіа представників добровольчих батальйонів. До того ж партія, за словами генерал-лейтенанта юстиції, що має за своїми плечами досвід роботи на різних високих посадах в генеральній прокуратурі та СБУ, свідомо відмовилася від пропозицій співпрацювати з крупним капіталом, аби у своїй діяльності реалізовувати політику без огляду на олігархів, а керуючись виключно інтересами абсолютної більшості наших громадян. Тож не дивно, що реклами партії на найбільш рейтингових телеканалах, де вартість показу лише одного ролика становить кілька десятків тисяч гривень, немає.

Прикметно, що лише партія "Сила і честь" під час виборчих перегонів "втратила" перших номерів свого списку. Лідер "СІЧі" – колишній голова СБУ Ігор Смешко пристав на пропозицію Петра Порошенка очолити Комітет з розвідки при Президентові України. А генерал армії, колишній командувач внутрішніми військами Олександр Кіхтенко нещодавно теж повернувся на державну службу, погодившись очолити Донецьку облдержадміністрацію. Проте, стверджує Обиход, це вплине на результат партії на виборах хіба що позитивно: "Ми будували партію за західним зразком, без огляду на особистості. Так, роль лідера є важливою, однак не визначальною. Натомість за часів Незалежності можна навести достатньо прикладів, коли політичні партії фактично припиняли свою роботу, варто було з якихось причин відійти від активної діяльності першому номеру. До речі, призначення Смешка та Кіхтенка є, по-перше, додатковим свідченням того, що наша політична сила дбає не про рейтинги і міфічні політичні дивіденди, а про інтереси держави та суспільства. А по-друге – що СІЧ має у своєму розпорядженні кадри, які здатні ефективно працювати на відповідальних посадах, і є затребуваними професіоналами".

Повертаючись до прогнозів, то Обиход заявив, що партія однозначно не претендує на радикальний електорат: "Усі інші, неважливо від статі, віку, місця проживання, мови, цілком можуть віддати свій голос за нашу силу. Адже наші головні цінності – Бог, Людина, Україна. Тож віримо, що отримаємо результат, який дозволить нам стати парламентською партією".

Читайте все новости по теме "Парламентские выборы-2014" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости