УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Змінилися правила торгівлі цінними паперами

471
Змінилися правила торгівлі цінними паперами

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку вносить зміни до Правил здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами. Відповідне рішення "Про внесення змін до Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами" було прийнято на засіданні регулятора, повідомили у прес-службі відомства.

Видео дня

"Зміни в законодавстві, а також ситуація на фондовому ринку підштовхнули нас до актуалізації Правил здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами, - зазначає Олексій Тарасенко, Директор департаменту методології регулювання ринку цінних паперів. – Ми неодноразово вдосконалювали цей документ у зв’язку з надходженням пропозицій та зауважень від професійних учасників фондового ринку і, маємо надію, тепер його текст задовольнить усіх представників фондової спільноти".

Як стверджує пан Тарасенко, нормативно-правовий акт розкриває загальні вимоги до договорів, вимоги до дилерського договор, до договору на брокерське обслуговування, вимоги до разового замовлення, а також до договору комісії, договору субкомісії. Окрім того, у документі йде мова про вимоги до договору доручення й договору андерайтингу, вимоги до організації внутрішнього обліку торговця, а також порядок проведення звірки наявності коштів, цінних паперів та інших фінансових інструментів, звітність торговця перед клієнтом тощо.

"Прийняття цього нормативно-правового документу сприятиме удосконаленню вимог до торговців цінними паперами при здійсненні ними брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу та управління цінними паперами, правочинів та операцій з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами та в цілому покликаний сприяти запобіганню і припиненню порушень на ринку цінних паперів, захисту прав інвесторів й розвитку ринку цінних паперів", - резюмує Директор департаменту методології регулювання ринку цінних паперів. На даний момент рішення регулятора подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Планується, що воно набере чинності з 1 січня 2012 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.