УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Проходить Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування

3,9 т.
Проходить Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування

Щороку у світі відзначається Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування. Він проводиться у 40-й тиждень року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини. В цьому році він припав на 1 - 7 серпня. Про це повідомили у прес-службі МОЗ.

Видео дня

Дослідження показують, що найкращий спосіб вигодовування дітей - це початок грудного вигодовування протягом першої півгодини життя, виключно грудне вигодовування до шести місяців та продовження грудного вигодовування до двох років та більше. Грудне вигодовування має позитивні коротко- та довготривалі наслідки для здоров'я дітей та матерів. Зокрема, воно сприяє зниженню дитячої смертності та покращенню здоров'я матерів.

За даними ЮНІСЕФ, зменшення кількості померлих дітей з 13 мільйонів у 1990 році до 8,8 мільйонів у 2008 частково стало можливим завдяки прийняттю базових заходів на збереження здоров'я, таких як ранній початок грудного вигодовування та виключно грудне вигодовування.

В той час як рівень виключно грудного вигодовування в багатьох країнах світу підвищується, в частині країн він залишається на досягнутому рівні або навіть знижується. Частково це відбувається тому, що згасає політична підтримка ініціативи "Лікарня, доброзичлива до дитини" або тому, що 10-и кроків не дотримуються в раніше сертифікованих доброзичних закладах.

В Україні з 2001 року розпочата сертифікація родопомічних закладів відповідно до статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини", а з 2007 року - дитячих лікувально-профілактичних закладів. На сьогодні статус "Лікарня, доброзичлива до дитини" присвоєно 363 закладам охорони здоров'я. Відсутні регіони України, де б не було жодного такого закладу.

Питома вага дітей, які народились в родопомічних закладах сертифікованих на відповідність статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини" значно збільшилась і становить 62%, що відповідає завданням, поставленим Галузевою програмою "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки" - 50%.

- Питома вага партнерських пологів збільшилась до 66,6 % (2006р.- 26,8%), що привело до зменшення використання медикаментозного знеболення.

- Спільне перебування матері та дитини було забезпечено в 95 - 97% випадках.

- В сертифікованих родопомічних закладах в 2010 році та 6 місяців відмічались лише поодинокі випадки захворюваності новонароджених на шлунково-кишкові та інфекційні захворювання.

- В усіх сертифікованих родопомічних закладах створені пологові зали, орієнтовані на проведення партнерських пологів.

- Питома вага нормальних пологів збільшилась до 74 %.

- Питома вага кесарських розтинів незначно зросла (2010 р. - 16,6% ; 6 міс. 2011 р. - 19,6 %).

- Рівень виключно грудного вигодовування до 6 місяців - 53,2% (2006р. - 23.7%).

- Зменшилась кількість дітей, які з 3-х місяців знаходились на штучному вигодовуванні до 32%, (2006р. - 34,1%).

- Рівень дітей, які отримували грудне молоко у віці 12 місяців і більше - - 21,4% (2006р. - 10,5%).

- Зменшилась кількість новонароджених, які потребували реанімаційних заходів з 15% - 2006р., 5,6% - 2010р., 3% - 6 місяців 2011 р.

Розширена Ініціатива "Лікарня, доброзичлива до дитини" потребує подальшого впровадження в рамках Галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування".

Як результат проведеної роботи з питань підтримки грудного вигодовування та запровадження сучасних перинатальних технологій є покращання основних показників здоров'я матерів та дітей України.

Довідка. У Києві кількість матерів, які годують дітей груддю до шестимісячного віку, складає від 86 до 93%, тоді як у Великій Британії цей показник не перевищує 40%. Поширення грудного вигодовування, за даними ЮНІСЕФ, вплинуло на зменшення кількості померлих дітей з 13 мільйонів у 1990 році до 8,8 мільйонів – у 2008-му.