УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Мер Львова: 22 червня не було впливу зовні – і не було проблем

348
Мер Львова: 22 червня не було впливу зовні – і не було проблем

Сутичок у Львові на День пам’яті 22 червня вдалось уникнути, тому що на цей раз у місті не було провокаторів, і львів’яни мали можливість спокійно віддати шану загиблим під час війни. Про це сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

"Нема провокаторів, і нема сутичок. Сьогодні львів’яни мали можливість спокійно молитися і віддати шану тим, хто був невинно замордований. Сьогодні ми молились на подвір’ї тюрми на Лонцького, де 70 років тому назад відкрилися двері, і мешканці міста Львова с жахом побачили тисячі тіл невинно убієнних, коли відійшла радянська армія. Взагалі Львів пережив шалені жернова – з одного боку Сталінські, з іншого боку Гітлерівські. Тому треба молитися і треба просити прощення – це те, що ми сьогодні можемо зробити", – заявив мер Львова.

Андрій Садовий переконаний, що провокатори, які спровокували сутички у Львові на День перемоги 9 травня, побоялися повторення тих подій.

"Я думаю, це страх тих, хто робив провокації 9 травня – вони зрозуміли, що такого більше їм ніхто не простить. Львів – це є мирне місто, це є місто молитви, це є найбільше україномовне місто світу, тому мені важливо, щоб ми показували приклад. І сьогодні громада була єдиною – і всі громадські організації міста, політики, політичні партії, сьогодні всі були разом. Не було впливу зовні – і не було проблем", – переконує Львівський міський голова.

Андрій Садовий зазначив, що 22 червня громадська безпека у Львові було організована на належному рівні, і що на сьогодні немає вже сумнівів – події 9 травня були спровоковані, і цим скористались недруги України.

"Сьогодні вже є чітко зрозуміло, що провокації у Львові були сплановані, і цими провокаціями прекрасно скористалися наші недруги за кордоном, які показували Україну в дуже поганому світлі, зауважу, – не Львів - Україну, тому програла Україна. І Мені приємно, що державна влада це зрозуміла, і сьогодні ми маємо спокій" – наголосив Андрій Садовий.