УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Митрополиту Володимиру можуть призначити тимчасову заміну

186
Митрополиту Володимиру можуть призначити тимчасову заміну

26 січня має відбутися чергове засідання Священного синоду, де одного з його членів можуть призначити тимчасово виконуючим обов'язки голови Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ (МП) до одужання митрополита Володимира. Про це пише газета "Сьогодні".

Видео дня

"Найбільш високі шанси стати в.о. у одеського митрополита Агафангела", - зазначає видання. Разом з тим, перша після госпіталізації публічна поява митрополита Володимира під час святкування Різдва відродила у віруючих надію на те, що глава УПЦ (МП) може одужати і повернутися до справ.

"Тенденція до поліпшення є. Але оскільки йдеться про застосування нового препарату, говорити про те, чи буде ця тенденція довготривалою, складно", - сказав секретар митрополита, Переяслав-Хмельницький архієпископ Олександр (Драбинко).

Видання також зазначає, що 23 грудня відбулося засідання синоду, на якому Агафангел був призначений головуючим у синоді до одужання глави УПЦ. За словами Драбинка, це призначення відбулося відповідно до законів УПЦ, згідно з якими такі обов'язки покладаються на старшого по хіротонії члена синоду (тобто з найбільшим стажем єпископа).

Однак, незважаючи на формальність призначення, воно мало цілком реальні наслідки, головне з яких полягає в тому, що печать УПЦ, яка фактично була в руках секретаря митрополита, тепер знаходиться в руках Агафангела. Більше того, хоча комісію з управління київською митрополією очолив все той же Драбинко, всі її рішення також затверджуються одеським митрополитом. І, на довершення до всього, для перевірки фінансового стану київської митрополії створено ревізійну комісію на чолі з настоятелем Києво-Печерської лаври Павлом, у якого не найкращі відносини з Драбинком.

Секретар митрополита, якого ще недавно вважали головним кандидатом на посаду "в. о." при митрополиті, що хворіє, опинився у важкій ситуації. Очікувалося навіть, що на Різдво до Києва приїде Агафангел, щоб провести службу в Києво-Печерській лаврі, - і це було б його серйозною заявкою на офіційний статус "в. о.". Врятувати противників Агафангела на чолі з Олександром Драбинком від такої перспективи могла тільки поява Володимира на святкуванні Різдва. Вона відбулася, і Агафангел залишився вести службу в Одесі.

Тепер усі надії противників Агафангела пов'язані з одужанням глави УПЦ. "Якщо Блаженніший піде на поправку, засідання синоду 26 січня може бути скасовано", - сказав Драбинко.

Газета також зазначає, що крім Агафангела називають й інші кандидатури на посаду в.о глави церкви. Існують дві основні групи в керівництві УПЦ: прихильники зближення з РПЦ на чолі з Агафангелом і прихильники посилення автономії УПЦ на чолі з Драбинком. Джерело в церкви припускає, що Драбинко може на противагу Агафангелу підтримати донецького митрополита Іларіона, який користується підтримкою певних кіл у владі. Інше джерело припускає, що посиляться позиції настоятеля Києво-Печерської лаври Павла. Він теж має підтримку частини влади і є прихильником збереження статус-кво між українською і російською церквами.

Нагадаємо, наприкінці жовтня митрополит Київський і всієї України Володимир був госпіталізований. 2 грудня він був виписаний з реанімації. 9 грудня прес-секретар глави УПЦ (МП), протоієрей Георгій Коваленко повідомив, що Митрополит Володимир приймає відвідувачів і пересувається у візку.