УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Свободівцям за яєчню на Вічному вогні дали умовні терміни. Відео

243
Свободівцям за яєчню на Вічному вогні дали умовні терміни. Відео

Печерський районний суд Києва засудив активістів партії "Свобода" Олександра Лазаренка, Кирила Бабенцова і активіста громадської організації Чорний комітет Богдана Тицького, які смажили яєчню на Вічному вогні у Парку вічної слави 20 червня 2011, до трьох років позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з випробувальним строком на 2 роки.

Видео дня

Як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, у вироку зазначено, що 20 червня 2011 року Лазаренко, Бабенцов та Тицький, за попередньою змовою, провели акцію протесту проти залучення до кримінальної відповідальності Анни Сінькової за те, що вона смажила на Вічному вогні яєчню в грудні 2010 року.

Підсудні провели аналогічні дії і зімітували приготування яєчні на Вічному вогні. Після цього, як зазначено в матеріалах справи, зловмисники перейшли в Маріїнський парк, де демонстративно, на відео, з'їли яєчню, нібито засмажену на Вічному вогні.

Лазаренко, Бабенцов та Тицький свою провину не визнали. Вони пояснили, що тільки зімітували дії Сінькової, і були лише акторами, ніякої шкоди місцям поховання не заподіяли, а їли яєчню, принесену з собою заздалегідь.

Суд прийшов до висновку, що вина підсудних у скоєному доведена, і розцінив їхні дії як умисну наругу над могилою. Він також не взяв до уваги свідчення підсудних про політичні мотиви акції, оскільки незалежно від мотивів, акція була спрямована на осквернення місць поховання.

Таким чином, суд визнав Лазаренка, Бабенцова і Тицького винними у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 297 КК Україні. Враховуючи, що всі троє раніше не були судимі і позитивно характеризуються, суд засудив їх до 3 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном у два роки.

Після винесення вироку, Лазаренко, Бабенцов та Тицький зазначили, що неоднозначно розцінюють його. "Головне, що на волі залишилися. Хоча ми не вважаємо, що скоїли злочин, і вину свою не визнаємо", - сказали вони. На підтримку підсудних під будівлею Печерського суду зібралися десятки прихильників ВО "Свобода", з плакатами "Свободу політв'язням", "Ні політичним репресіям".