4 млн громадян виселять з гуртожитків

807
4 млн громадян виселять з гуртожитків

Мешканці столичних гуртожитків у суді відстоюють свої права на житло. Більшість людей не можуть навіть зареєструватися у кімнатах, де живуть десятиліттями. Люди звинувачують представників будівельної компанії "Київміськбуд" у тому, що їм не дозволяють приватизувати кімнати. Ті виправдовуються: гуртожитки перейшли у приватну власність холдингу і обіцяють переселяти людей до інших квартир. Розповідає Олена Царенко.

У гуртожитках нині живуть понад чотири мільйони громадян України, з них 70 відсотків не можуть ні зареєструватися, ні приватизувати житло

Олена Царенко, журналіст:

- Більше трьохсот мешканців цього столичного гуртожитку не можуть приватизувати своє житло. Хоча деякі родини живуть тут кілька десятків років.

Таїсія, колишня будівельниця, вже 16 років живе у невеликій кімнаті разом із чоловіком та дитиною. Жінка скаржиться: будинок в аварійному стані. Люди самі роблять ремонти, власноруч лагодять сантехніку й електропроводку. У паспорті зареєстровано: замість номера кімнати - гуртожиток. Чоловіків не прописують, лише дітей.

Видео дня

Таїсія Ткачук, мешканка гуртожитку:

- Ми не маємо права ні на що, у нас на сьогодні немає навіть ордерів. Прописані ми тут не зрозуміло до чого, чи то до туалету, чи то до умивальнику, но тільки не до кімнат.

Люди вирішили судитися. Під об'єктивами телекамер звертаються до Київського адмінсуду. Хочуть повернути гуртожитки до міського фонду житла, аби потім приватизувати кімнати. Позиваються й до столичної адміністрації.

Анатолій Будник, президент асоціації мешканців гуртожитків України:

- В Києві приватизації як такої немає. Був я у начальника управління житлового господарства Києва Сторожука, він сказав мені нехорошими словами: Звідки прийшли туди й йдіть, ви селюки, йдіть подалі.

У прес-службі мерії відповіли: приміщення належать будівельній компанії "Київміськбуду". Там виправдовуються: гуртожиток "коридорного типу" не підлягає приватизації.

Ніна Рудь, начальник управління соціальної політики компанії "Київмісьбуд":

- Треба їх якось переселяти, вивчати можливість, щоб щось там робити. Всіх ще не задовольниш Тому ми пішли на те, що будемо робити реконструкцію.

Експерти підрахували: ринкова вартість типового гуртожитку - кілька мільйонів доларів. Таких лише у столиці півтисячі. Юристи зауважують: порушується указ Президента "Про забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків". Згідно з ним, люди мають право приватизовувати кімнати в гуртожитках. Поставити крапку у правовій колізії має суд.

Автор: Олена Царенко. Оператори: Артем Багров, Володимир Кузьменко. Перший національний.

відео дивитись тут