22 сентября • обновлено в 18:50
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Новости политики

Українські банки хочуть створити фонд допомоги позичальникам

242

Асоціація українських банків пропонує створити спеціальний фонд по відновленню платоспроможності домогосподарств при Міністерстві праці і соціальної політики.

Згідно з повідомленням АУБ, дані заходи мають бути здійснені в рамках законопроекту «Про відновлення платоспроможності домогосподарств», прийняття якого ініціює асоціація.

Такий спеціалізований державний фонд повинен реєструватися в органах БТІ і земельного кадастру як управитель майна домогосподарств, без згоди якого неможливе будь-яке відчуження майна домогосподарств, які втратили платоспроможність. Цей фонд повинен здійснювати на користь банку виплату відсотків і щомісячну суму погашення тіла іпотечного кредиту, наданого домогосподарству. Сплата відсотків, згідно з пропозиціями АУБ, здійснюватиметься по поточній ставці, але не більше середньої ставки за останні шість місяців виплат по іпотеці.

Концепцією законопроекту передбачено, що Національний банк України при формуванні банками резервів під кредитні операції не повинен вимагати від них погіршення оцінки фінансового стану позичальників, виплати яких компенсує уповноважений держфонд.

Також концепцією передбачається, що відносно домогосподарств, які віднесені до компетенції фонду по відновленню платоспроможності, банки-кредитори припиняють нарахування штрафних санкцій і виконавчі процедури на предмет застави, а також списують всі штрафні санкції, нараховані за попередні 90 днів до дати судового оголошення про втрату домогосподарством платоспроможності.

Передбачається, що завдяки таким заходам домогосподарства відновлять свою платоспроможність і продовжать самостійно виконувати свої зобов'язання перед банками по іпотеці.

Спеціальний держфонд повинен також у повному об'ємі викупити в банків іпотечні заборгованості домогосподарств при невідновленні ними повної платоспроможності. Фонд набуває право заставоутримувача нерухомості, під яку був отриманий іпотечний кредит. При цьому всі ці виплати сукупно не можуть перевищувати той рівень, при якому домогосподарства втрачають свою платоспроможність.

Проектом Закону «Про відновлення платоспроможності домогосподарств» передбачається відповідальність за фальсифікацію даних, наданих домогосподарствами щодо своєї платоспроможності, передає УНІАН.

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги