У Києві поставлять пам'ятник Гонгадзе

154
У Києві поставлять пам'ятник Гонгадзе

Пам'ятник журналісту Георгію Гонгадзе й журналістам, загиблим за невстановлених обставин, планують відкрити в Києві до 22 серпня цього року. Про видання відповідного розпорядження повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації. Пам'ятник буде розташований у сквері на вул. Червоноармійській, 115-121.

Як наголошується в розпорядженні, замовник будівництва пам'ятника Гонгадзе й іншим журналістам – КП “Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт” - має до 22 серпня також провести впорядкування прилеглої до пам'ятника території. Фінансування робіт покладено на Головне фінансове управління КМДА.

Як повідомлялося раніше, 20 березня минулого року в сквері на розі вулиць Червоноармійської, 115-121 і Тверської Київський міський голова Леонід Черновецький урочисто відкрив пам'ятний знак на місці, де буде відкрито пам'ятник журналісту Георгію Гонгадзе й іншим журналістам, загиблим за невстановлених обставин. Тоді в інтерв'ю журналістам Черновецький повідомив, що особисто контролює реалізацію цього проекту.

Видео дня

«Я стежу за конкурсом. Він проходив дуже важко, але в кожному разі ідеологом самої скульптури буду зокрема і я. Я бачу її (скульптуру – Ред.) не такою, що плаче за минулим, я бачу її життєстверджуючою і такою, що символізує свободу», - сказав Черновецький.

Передбачалося, що на виготовлення пам'ятника необхідно близько 1 млн грн.

Розпорядження про відкриття в Києві пам'ятника журналісту Георгію Гонгадзе й іншим загиблим журналістам Київський міський голова Черновецький підписав 26 лютого 2007 року.