УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Донецький суд знову звільнив Станік і Пшеничного. Доповнена

549
Донецький суд знову звільнив Станік і Пшеничного. Доповнена

У ПР вважають Станік і Пшеничного жертвами кризи

Народний депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко вважає неприпустимим використання судів у політичній боротьбі, особливо в умовах досягнення політичного компромісу між Президентом і прем’єр-міністром.

«Я можу засвідчити, що неприпустимо, щоб суди перетворювалися на інструмент протистояння між гілками влади в державі», — наголосив він у коментарі «Обозревателю» з приводу сьогоднішнього рішення Донецького апеляційного суду.

«Всім відомо, що ці судді стали жертвами протистояння, яке ведеться із застосуванням шантажу з боку команди Президента», — заявив Мірошниченко, говорячи про суддів Конституційного Суду Валерія Пшеничного, Сюзанну Станік та Володимира Іващенка, які були звільнені Ющенком.

Донецький суд знову звільнив Станік і Пшеничного

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 5 червня 2007 року скасовано ухвалу Кіровського районного суду міста Донецька від 10 травня 2007 року про забезпечення позову народного депутата України Заца О. В. до Президента України у вигляді зупинення дії Указів Президента України № 369 від 30 квітня 2007 року «Про звільнення В. Пшеничного з посади судді Конституційного Суду України» та № 370 від 1 травня 2007 року «Про звільнення С. Станік з посади судді Конституційного Суду України» у справі про визнання протиправними дій Президента України щодо видання зазначених Указів.

фото PHL

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі Глави держави.

фото пресс-служба Президента УкраиныЯк заявив заступник Глави Секретаріату Президента Ігор Пукшин, йдеться зокрема про те, що судом апеляційної інстанції встановлено відсутність підстав для висновку про очевидну протиправність вказаних Указів Президента України. Ухвала апеляційного суду обґрунтована також посиланням на те, що внаслідок видання Указів Президента України про припинення повноважень суддів Конституційного Суду України не виникло очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача.

За таких умов апеляційний суд дійшов висновку про те, що ухвала Кіровського районного суду міста Донецька винесена за відсутності встановлених законом підстав, а зупинення дії Указів Президента України про припинення повноважень суддів Конституційного суду України в порядку забезпечення позову народного депутата України Заца О. В. є незаконним.

Як зазначив заступник Глави Секретаріату, висновки Донецького апеляційного адміністративного суду у цій справі повною мірою стосуються і інших ухвал районних судів різних областей України у справах за позовами народних депутатів України про зупинення дії Указів Президента України щодо звільнення суддів Конституційного Суду України, адже всі ці ухвали майже дослівно відтворюють незаконну ухвалу Кіровського районного суду міста Донецька.

Таким чином, незаконність зупинення дії Указів Президента України про припинення повноважень суддів Конституційного Суду України місцевими адміністративними судами в порядку забезпечення позовів народних депутатів встановлена рішенням суду апеляційної інстанції, яке набрало законної сили, наголосив І. Пукшин.

Нагадаємо, Президент Віктор Ющенко своїми указами від 30 квітня, 1 і 10 травня звільнив з посад суддів Конституційного Суду України у зв’язку з порушенням присяги Сюзанну Станік, Валерія Пшеничного і Володимира Іващенка.

Кам’янобрідський суд Луганської області ухвалив рішення поновити Станік, Пшеничного і Іващенка на посадах суддів КС.

17 травня відбулося засідання Конституційного Суду України, на якому було прийнято рішення звільнити Івана Домбровського з посади голови КС за власним бажанням. Обов’язки голови КС покладено на заступника голови КС Пшеничного.

21 травня Президент звернувся до Голосіївського райсуду столиці з позовом про визнання протиправними дій В.Пшеничного, Станік та Іващенка.

22 травня Голосіївський райсуд Києва відмовив Президентові у відкритті провадження за цим позовом.

23 травня Шевченківський районний суд заборонив цим трьом суддям виконувати свої повноваження, але 25 травня скасував своє попереднє рішення.