УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Гавриш уже не один. Ющенко призначив ще одного суддю КС

Гавриш уже не один. Ющенко призначив ще одного суддю КС

Ющенко був зобов’язаний призначити Гавриша

Видео дня

фото ОБОЗДії Президента щодо звільнення і призначення суддів Конституційного Суду є цілком законними і конституційними.

Про це заявив народний депутат від «Нашої України» Юрій Ключковський, повідомили «Обозревателю» у прес-службі НУ.

За словами Ключковського, відповідно до Конституції, Президент має право звільняти за порушення присяги суддів КС, а у випадку, коли з’являється вакансія у КС, Президент зобов’язаний своїм указом призначити на вакантну посаду суддю КС.

«Як відомо, відповідно до Конституції Президент призначає своїм указом третину складу КС — 6 суддів. У статті 126 Конституції зазначено, що судді КС звільняються з посади тим самим органом, який їх призначив або обрав. Однак, як виявилося, в законі про КС написано, що повноваження суддів КС припиняє ВР. Таким чином законом про Конституційний суд на Верховну Раду покладено більше повноважень, ніж Конституцією України. Це суперечить Конституції України. Тобто виникає колізія з Конституцією у законі про КС», — зазначив Ключковський.

«Тому, безумовно, Президент має право звільняти за порушення присяги суддів КС. — переконаний Ключковський. — Інша справа, що процедура цього не встановлена. Проте це не означає, що Президент не може реалізувати свого повноваження у той спосіб, який він бачить на виконання норми Конституції України».

«У випадку ж, коли з’являється вакансія у КС, Президент має право призначити на вакантну посаду суддю КС своїм указом. Більше того, він зобов’язаний це зробити», — додав він.

Василь КостицькийЮщенко призначив ще одного суддю КС

Президент України Віктор Ющенко призначив Василя Костицького суддею Конституційного Суду України.

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі Глави держави.

Василь Костицький був народним депутатом ІІ та ІІІ скликань. Потім у першому уряді Віктора Януковича працював заступником міністра фінансів України. Пізніше він очолював правління Державної іпотечної установи, звідки був звільнений зі скандалом.

Гавриш выйдет на работу через два месяца

фото PHLЧлен Высшего совета юстиции Украины Степан Гавриш заявил, что будет готов к выполнению обязанностей в Конституционном суде после принятия присяги в Верховной Рраде.

Гавриш сообщил, что на принятие присяги новым судьей КС законодательством установлен 2-месячный срок, сообщает РБК-Украина.

«Я думаю, что за этот период времени что-то произойдет, поскольку и Президент, и Верховная Рада заинтересованы в том, чтобы Конституционный суд был легитимен, в нем было 18 членов КС, и состав был полным. Я не могу сейчас принимать участие в заседаниях Конституционного суда. До принятия присяги я не являюсь судьей Конституционного суда. Я думаю, что у Президента по этому поводу является собственным виденье (речь идет о возможности принятия присяги судьей в ВР), я не могу этому способствовать», — сказал Гавриш.

Он отметил готовность выполнить долг, который возлагает на него Президент. Гавриш не знает, кого еще Президент назначит на должность судьи КС.

«Думаю, что Президент сделает неожиданный и очень приличный выбор. Я известный человек. Для меня это было абсолютно неожиданно, я не планировал идти судьей Конституционного суда», — отметил он.

ПР не визнає Гавриша суддею Конституційного Суду

При призначенні Президентом Степана Гавриша суддею Конституційного Суду не було дотримано відповідних процедур, тому Гавриш не є суддею КС.

Про це народний депутат Юрій Мірошниченко (Партія регіонів) заявив в ефірі «5 каналу».

фото Роман Чорномаз/ОБОЗ

«Згідно Закону «Про Конституційний Суд» Указ Президента про призначення судді Конституційного Суду скріплюється підписами Прем’єр-міністра і міністра юстиції. Це стаття 6 Закону України «Про Конституційний Суд». Цього зроблено не було. Тому, я ще раз наголошую, пан Гавриш не є суддею Конституційного Суду», — підкреслив Мірошниченко.

фото пресс-служба НСНУВодночас, народний депутат Микола Оніщук («Наша Україна») повідомив, що оскільки нова редакція Конституції надає Президенту повноваження звільняти суддів КС та була прийнята після Закону «Про Конституційний Суд», Степан Гавриш є суддею КС.

«Треба мати на увазі, що нова Конституція, яка наділила Президента повноваженнями, зокрема, і звільняти, в тому числі суддів Конституційного Суду, які обрані, призначені за його квотою, була прийнята пізніше ніж сам Закон «Про Конституційний Суд». Відтак, у випадку коли норми Закону вступають в протиріччя з нормами Конституції, безпосередньо застосовується норма Конституції. Це означає те, що Президент призначив Степана Гавриша у повній відповідності до вимог Конституції стосовно самої процедури призначення, і відповідно це створює правові наслідки, пов’язані з тим, що Степан Гавриш є призначений суддею Конституційного Суду», — переконаний він.

Ющенко призначив у КС довірену особу Януковича

Чорновіл не зацікавлений у діях Конституційного Суду. Відеосюжет

(відео "5 каналу")

Як стало відомо, 3 травня Віктор Ющенко вирішив призначити Степана Гавриша суддєю Конституційного Суду України. Президент підписав відповідний указ за номером 373/2007.

Нагадаємо хронологію політичного прозріння Степана Гавриша.

фото Дима Богданов/ОБОЗЗа часів президента Леоніда Кучми Степан Гавриш був представником прокучмівської більшості, доклав чимало зусиль для внесення змін у Конституцію, отримав почесну функцію координатора парламентської більшості. Під час скандальних президентських перегонів 2004 року Степан Богданович вів виборчу кампанію Віктора Януковича, зокрема, натякав, що штаб Ющенка бере участь в провокаціях – встановленні біг-бордів за Віктора Януковича. А після отруєння Ющенка Гавриш заявив, що кандидат в президенти просто отруївся суші.

Перемогу Віктора Ющенка на виборах, за словами Гавриша, забезпечив інтернет. Втім, обізнаність Степана Богдановича в інтернет-технологіях є вельми сумнівною. Зокрема, тому, що під час виборів 2004 року він заявляв про проникнення в сервер ЦВК хакерів з бейсбольними битами.

Після президентських виборів Ющенко звільнив Степана Гавриша з посади члена Вищої ради юстиції, однак Гавриш зумів поновитися на своїй посаді через суд.

На парламентських виборах – 2006 Гавриш безуспішно намагався потрапити до списку БЮТ, після чого був одним з лідерів блоку «Не так» (створений на базі СДПУ(о).

У березні Степан Гавриш заявляв, що Вищу раду юстиції може очолити Віктор Медведчук.

Однак вже за тиждень він заявив, що Віктору Ющенку потрібно надати конституційне право у будь-який час розігнати уряд. А нещодавно в ефірі «5 каналу» Степан Богданович остаточно підтримав Президента України, заявивши, що у Ющенка не було іншого виходу, окрім призначення перевиборів.