newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ось вам, помаранчеві, Юріїв день. Подробиці обшуку Луценка

Ось вам, помаранчеві, Юріїв день. Подробиці обшуку Луценка

Обшук на квартирі Юрія Луценка. Відеосюжет

Видео дня

(відео "5 каналу")

Слідчі прокуратури прийшли до помешкання Юрія Луценка за світ сонця - годинник показував десять хвилин по шостій. Чому правоохоронці виявилися такими ранніми пташками, пізніше пояснив сам Луценко – він збирався рано виїхати у справах. «У мене є всі підстави вважати, що протягом останніх днів прослуховуються мої телефони, бо слідчі останнім часом демонстрували добру обізнаність у моїх планах»,- розповів Луценко пресі.

Коли по 9-й ранку до екс-міністра МВС в гості завітав кореспондент «Обозу», обшук вже завершився. Про це розповів Давид Жванія, вийшовши до масового «мітингу», влаштованого представниками ЗМІ під квартирою Луценка. Журналісти, мов оселедці в бочці, душилися на тісній площадці перед входом до квартири Луценка.

«Шукали ізраїльський паспорт, але не знайшли. Наркотиків також», - радо повідомив журналістам Жванія. Він зауважив, що в квартирі кілька народних депутатів з камерою контролюють, щоб нічого не підкинули.

Андрій Шевченко посилав шифровки в "Центр", імітуючи гру в "тетріс"

Журналіст «Обозу» шмигнув в квартиру слідом за нардепом. Не схоже, що тут був обшук. Ніякого погрому – чистота та порядок. Квартира Луценка схожа на музей: картини, статуетки, вазочки, столики, кошики. «Схованок» – море. Однак не було видно, що слідчі ставили собі за мету їх усі перевірити.

Луценко розповів, що слідчі пройшлися по кімнатах, повідкривали шафи, але книги не трусили, під картинами сейфи не шукали. Обшук був настільки поверховий, що слідчі не помітили навіть журналіста Мустафу Найема, який прошмигнув в квартиру і заховався в туалеті.

Щоб Луценко не втік, його оточили щільним кільцем

Втім, сам Юрій Луценко впевнений, що слідчі прийшли до нього в гості зовсім не для того, щоб щось знайти. В першу чергу, вони хотіли вручити йому повістку та заманити в Генпрокуратуру, а по-друге, щоб вилучити в нього закордонний паспорт.

Офіційно слідчі шукали в Луценка ізраїльський паспорт, п’ять комплектів комп’ютерних блоків та… офісні меблі. Слідчі пояснили, що обшук відбувається у рамках розслідування кримінальної справи проти Луценка. В цій справі начебто є покази громадянина Ковальова, який стверджує, що розплатився з Луценком меблями за те, що той вручив йому нагородний пістолет.

Коли «Обоз» з’явився на місці події, Луценко якраз скандалив зі слідчими. Він вимагав від них дати копію санкції суду на обшук, аргументуючи це тим, що хоче оскаржити постанову в суді. Проте слідчий не збирався йти назустріч Юрію Віталійовичу. Мовляв, приходьте до нас на чай в Генпрокуратуру, там вас допитаємо, вручимо вам постанову про порушення проти вас кримінальної справи, а там подумаємо, що вам давати, а чого вас позбавляти.

Микола Катеринчук надав першу юридичну допомогу

Луценко нервував і доводив слідчому, що той неправий. «Суд виніс постанову, базуючись на фальшивих фактах. Я ж вам сьогодні показав довідку з посольства Ізраїлю, що я не маю громадянства цієї країни», - наполягав колишній міністр. А для журналістів він додав, що офісних меблів теж бути не може, адже громадянин Ковальов відмовився від свідчень, зауваживши, що давав їх під тиском прокуратури.

Однак слідчий Медведєв був непробивний. Довідка з посольства, якою йому перед носом махав Луценко, слєдака аніскільки не цікавила. Він собі писав протокол обшуку, лише інколи реагуючи на зауваження Луценка, який йому «погрожував», що не випустить з хати, поки той йому не дасть копію. «Годувати не буду!», - під ха-ха гостей «шантажував» Луценко слідчого Медведєва.

Слідчі ледь не плакали: у ДАІшника грошей більше б знайшли

«Приходьте в прокуратуру, там вам все дамо», - запевняв слідчий. Гостей тим часом в квартиру Луценка набилося чимало. Прийшов Катеринчук, за ним - Шевченко. «БЮТ якусь заяву про підтримку збацає?» - запитав Шевченка Жванія. Андрій лише скривився.

А на екрані телевізора в той час Верховна Рада «прокатувала» Огризка. Як не був Юрій Віталійович зайнятий полемікою зі слідчим, він скочив з місця й підбіг до телевізора.

Коли на табло висвітилося 195 голосів, Луценко втратив до дійства всякий інтерес, лише подивився, скільки голосів дали соціалісти, після чого повернувся назад до слідчого.

Польові командири обговорюють план оборони

А ось Жванію після голосування по Огризку пробило поспілкуватися на політичні теми. Він реготав з призначення Добкіна на міністра ЖКГ, мовляв, у того великий досвід продавати каналізації, після чого запропонував Рината Ахметова на міністра закордонних справ.

Давид Жванія мріяв про перемогу демократії

Луценко зауважив йому, що це не цікаво. «В них є кращі кандидатури. Я пропоную Калашникова», - Луценку хотілося сказати, щось веселе, крилате. Однак, видно, він був не у настрої придумувати анекдоти. Полишивши ці спроби, Луценко вирішив повернутися на своє місце за кухонним столом, де в цей час зі слідчими воювала його дружина.

Раптом згадав, що варто запропонувати товариству щось випити. «Може, чаю?», - зауважив Шевченко. «Якого чаю! Я ще не зек!», - обурився Луценко і приніс Шевченку чарочку коньячку.

А тим часом слідчий Медведєв за кухонним столом вже завершував написання протоколу вилучення речей під час проведеного обшуку. Перед ним купами лежали претенденти на вилучення: гроші, документи, пістолет Форт та п’ять пачок набоїв до нього. Слідчий пояснив, що у слідства є підстави вважати, що ця зброя отримана Луценком незаконно.

В першу чергу запакували нагородний пістолет

Колишній головний міліціонер відверто обурювався з цього приводу. «Обоз» помітив на одній з поличок козацьку шаблю. «А холодну зброю чому не вилучили?», - запитала журналістка Луценка. «Вони навіть моїми мисливськими рушницями не поцікавилися, їх у мене аж дві», - відповів Юрій Віталійович.

Після вилучення Форта надійшла черга до вилучення документів. Слідчий зі словами «Ви вже не міністр» забрав у Луценка посвідчення міністра внутрішніх справ, потім - військовий білет й навіть посвідчення члена ВЛКСМ. Не пощастило й амбулаторній картці, за якою особливо шкодував Луценко.

Однак найбільшою втратою для Луценка стало вилучення закордонного паспорта. «Ви обмежуєте моє пересування», – обурювався Луценко. «Ні», - спокійно відповів слідчий. Але паспорт все одно забрав. «Я планую подавати документи на візу», - зауважив Луценко. Слідчий лише знизав плечима, мовляв, нічого не знаю.

Невеличка перемога - гроші, які сиротливою купкою височили на кухонному столі з боку Юрія Вітальовича, Луценку вдалося відстояти. Під час обшуку правоохоронці вилучили у нього трохи більше тисячі доларів, п’ять тисяч євро та 35 тисяч гривень, ще трохи рублів. Луценко додав, що слідчі могли би розжитися більше, якби пошукали в портфелі його сина гроші на бутерброди.

Довго не було зрозуміло, чи збираються слідчі вилучати ці гроші. Луценко ледь не через сльози жартував, що, певно, гроші є підтвердженням його ізраїльського громадянства.

Від дій слідчих хотілося іржати

«Що ти, Юро, які докази?! - вони ж у тебе шекелів не знайшли», - жартома підправив Луценка Жванія. Певно, слідчий прокуратури теж довго думав, яким чином гроші можуть бути доказом по справі, однак так нічого не вигадав. Зрештою, грошові одиниці вирішили залишити власнику. Так само Луценку вдалося відстояти фінансові документи підприємства своєї дружини.

Конфісковані речі при понятих були складені в картонні коробки та запечатані.

До речі, коли привели понятих, хтось з депутатів впізнав в одному з них полковника СБУ у відставці. Той почав пояснювати депутатам, що він тут цілком випадково, на вулиці зловили й запросили, хоча йому все це неприємно. «Нічого по царському селу вранці шастати», - зауважив хтось з депутатів, здається. Жванія.

Понятий явно сумував на кухні, прикриваючи підбите око

В цей час група депутатів в куточку обговорювала, що їм подзвонили з посольства США й запрошували Луценка прийти поговорити. Депутати погодилися, що Юрію Віталійовичу варто зайти на чай до посла.

Луценко тим часом згадав, що в нього рибки не кормлені. «Вони вже зачекалися», - екс-міністр показав в сторону великого вбудованого в «стінку» «акваріуму», де товсті червоні рибки дивувалися з такого нахабства – стільки людей, а їдла немає.

Найбільше постраждали від вторгнення рибки

Але що там рибки - дитя у Луценка було голодне! Нарешті хлоп’я не втримало й сором’язливо протиснулося кухнею серед чужих людей й випросило у мами пару йогуртів.

До речі, дружина Луценка виявилася бойовою, вона відчайдушно воювала зі слідчими, і здавалося, що нервувала менше за свого чоловіка. Незваних гостей чаєм вона не пригостила!

На четверту годинну Луценка проводжали на допит в Генпрокуратуру. Його друзі всерйоз розмірковували, чи одінуть йому браслети, чи все це шоу, аби лише полякати…