УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Регионалы объявляют голодовку

Регионалы объявляют голодовку

«Регионлалы» намеренны объявить голодовку. Об этом говорится в заявлении фракции, подписанном приблизительно двадцатью депутатами. Это заявление сегодня зачитал Евгений Кушнарев.

Среди голодающих - Тарас Черновол, Олег Царев и другие нардепы. Преимущественно - новички. Ни Янукович, ни Ахметов голодать пока не собираются. Кушнарев уточнил, что это инициатива отдельных депутатов, но он уверен в том, что «если понадобиться голодать – это сделают все 186 депутатов.

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ

В своем заявлении депутаты также призывают своих коллег парламентариев других стран обратить внимание «на притеснение демократия которое творит в нашей стране помаранчевая коалиция».

Бело-голубые выдвинули еще один ультиматум: в тексте документа говорится, что «если до окончания этой парламентской недели помаранчевая коалиция не примет решение, которое дало бы возможность депутатам исполнять свои обязанности, если оппозиции не будут предоставлены возможности и механизмы эффективного контроля за властью, - мы прибегнем к крайней мере и начнем голодовку».

Так же ПР опубликовала обращение к Президенту Виктору Ющенко, в котором требует от президента вмешаться и защитить оппозицию. Публикуем текст обращения, размешенный на официальном сайте Партии регионов:

Звернення Ради фракції Партії регіонів до Президента України

Президенту України В. А. Ющенку

Шановний пане Президенте!

Звернутись до Вас нас змусила ситуація, що склалася у парламенті. Не з вини Партії регіонів у вищому законодавчому органі України відбуваються процеси, які вимагають Вашого втручання. Ми звертаємося до Вас, тому що поділяємо Ваші оцінки і пропозиції, що були зроблені у доповіді з нагоди 10-ї річниці Конституції України. Зміст Ваших останніх виступів і заяв свідчить, що Ви стурбовані тим, що парламентська криза поступово переростає у загальнонаціональну.

Але мусимо сказати, що Ваша позиція поки що не супроводжується практичними діями. Повноваження Президента, визначені Конституцією, і Ваш статус лідера політичних сил, що об'єдналися у коаліцію, на нашу думку, вимагають конкретних енергійних кроків.

Складається враження, що користуючись Вашою толерантною поведінкою, окремі політичні лідери сил, що входять до коаліції, не тільки не прислухаються до заяв Президента, що відповідають Конституції, а діють відповідно до власних інтересів. Обіцяючи на зустрічах з Вами неухильно дотримуватися норм Регламенту Верховної Ради, у своїх практичних діях вони зухвало їх ігнорують і тим самим поглиблюють протистояння у парламенті.

Більш того, агресивність лідерів коаліції зростає, лунають заклики до силового розв'язання парламентської кризи. Це вкрай небезпечно для держави.

Ми згодні з Вашою позицією стосовно того, що інтереси українського народу відображає весь парламент, але коаліція більшості фактично намагається узурпувати владу у Верховній Раді, не залишивши опозиції жодної можливості захищати інтереси мільйонів наших виборців. В умовах відсутності Закону про опозицію та відповідних норм у Регламенті Верховної Ради опозицію намагаються штучно відсторонити від участі у законотворчій роботі парламенту.

Поділяючи Вашу стурбованість, ми вважаємо, що Президент має більш активно впливати на процеси, що відбуваються у Верховній Раді. Фракція Партії регіонів висловлює бажання зустрітися з Вами для того, щоб обговорити наше бачення виходу з парламентської кризи. Ми представляємо інтереси третини українського народу, індустріальні регіони України, серед нас багато людей з великим життєвим, професійним і політичним досвідом.

Чекаємо на Вашу відповідь. Сподіваємося, що вона буде позитивною.

Вважаємо за коректне оприлюднити наше звернення у засобах масової інформації.

Звернення прийнято на засіданні фракції Партії регіонів.