УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Зварич подав до суду на Мороза

Зварич подав до суду на Мороза

Народний депутат Роман Зварич сьогодні подав адміністративний позов до Печерського районного суду Києва на голову Верховної Ради України Олександра Мороза. Про це повідомляє прес-служба "Нашої України".

У позові, зокрема, йдеться про те, що створення “антикризової” коаліції було вчинено поза межами повноважень та у спосіб, що порушують Конституцію України та Регламент Верховної Ради, а тому є незаконним, порушує права народних депутатів України, що входять до Демократичної коаліції і не створює жодних юридичних наслідків.

Фракція, яка є учасником коаліції, говориться в позові, має право в будь-який час вийти зі складу коаліції, попередивши про це письмово інші депутатські фракції не менше ніж за 10 днів до дати виходу.

Без належної процедури виходу із попередньої – існуючої– коаліції нова коаліція не може бути створена юридично, оскільки для її формування немає більшості, як того вимагає стаття 83 Конституції України.

На підставі викладеного в позові, Роман Зварич вимагає визнати протиправними дії голови Верховної Ради Олександра Мороза щодо оголошення про припинення діяльності парламентської Коаліції демократичних сил, утвореної 22 червня, а також визнати протиправними та незаконними дії спікера Верховної Ради щодо офіційного оголошення про формування парламентської коаліції, утвореної 7 липня.

Зварич також подав до Печерського районного суду клопотання про забезпечення позову, в якому вимагає заборонити голові Верховної Ради Олександру Морозу підписувати та вносити Президенту України пропозиції щодо кандидатури прем’єр-міністра України, а також заборонити Президенту України вносити на затвердження Верховній Раді будь-які кандидатури прем’єр-міністрів, запропонованих коаліцією депутатських фракцій Партії регіонів, СПУ та КПУ.

фото Дима Богданов/ОБОЗ