Регіонали за що боролись - на те напоролись

Регіонали за що боролись - на те напоролись

У Верховній Раді – криза жанру. Спочатку «коаліціянти» місяць не могли приступити до роботи, влаштовували вихідні, а нині цим шляхом пішла «аппазиция». Вирішили, напевно, теж дурня поваляти. І так грунтовно узялися бойкотувати роботу ВР, що ні коаліція, ні опозиція не може працювати. А приводом для бойкоту стала вимога суворого дотримання регламенту та Конституції, а також ультимативна вимога ділити комітети по справедливості.

Натомість демократичні сили, які у східних регіонах України потрапили у опозицію, заявили, що якраз регіонали не надто переймаються питаннями справедливості. Олексій Данилов, депутат Луганській облради, запевнив «Обозреватель», що у «жодній комісії у облраді немає ані БЮТ, ані навіть комуністи. Представники отримали посаду секретаря, але через тиждень і те забрали . «Здається, що всі події у ВР - це все з відома Банкової. І усі вимоги, які звучать у залі, спочатку отримують підтримку на Банковій» - зізнався Данилов.

Видео дня

Депутат ВР з Одеси Володимир Курінний впевнений, що ПР завжди має два стандарти поведінки в політиці. Це вже неодноразово було доказано. І питання по розподілу комітетів і інших керівних посад в Верховній Раді – це ще одне підтвердження. «Приклад Одеської обласної ради свідчить, що принципи пропорційності не витримуються з боку Партії регіонів. А якщо говорити про ті пропозиції, які дала коаліція Партії регіонів, а їм було запропоновано місце віце-спікера парламенту, то варто зауважити, що в історії України опозиція не мала свого представника в керівництві ВР. У нас, в Одеській обласній раді, такі домовленості були, хоча Партія регіонів не має більшості. Навіть математичної. Але і зараз ці домовленості не виконуються, і Партія регіонів не підтримує пропозицію про обрання від фракції заступників голови обласної ради. Це один з епізодів, який якраз підтверджує, що є два стандарти поведінки в політиці ПР».

«Я все-таки думаю, що справа в позиції Партії регіонів і окремих учасників коаліції. Я, наприклад, повністю підтримую одну з умов тих, хто заблокував трибуну, щодо голосування відповідно до Регламенту. Чого боятися? Якщо всі члени коаліції підписали основні документи – коаліційну угоду, принципи зовнішньої і внутрішньої політики, регламент коаліції і т.д. Значить вони висловили довіру. Якщо довіра є, то необхідно поставити на голосування спочатку голову ВР, потім прем’єр-міністра і все буде вирішено. Якщо все-таки все зірветься, то тоді що ж це за коаліція, яка не може обрати керівні посади? Значить вона не відбулася, і треба шукати інші конфігурації» - вважає депутат.

Щодо розподілу посад, то Курінний категорично проти того, щоб іти на поступки Партії регіонів. Він зазначив, що взагалі не логічно йти на якісь поступки після такого шантажу – захвату трибуни, системи «Рада» і таке інше. «Якщо зараз коаліція і піде на такі поступки та піддасться на шантаж, то завтра, якщо буде розглядатися закон, який не сподобається Партії регіонів, вона знов буде блокувати трибуну, і це взагалі стане постійним засобом шантажу коаліції» - впевнений Володимир Курінний.

Андрій Сенченко, депутат ВР Криму, розповів, що у Верховній Раді Криму у всіх міських і районних радах ПР не дала жодної комісії опозиції. Щоправда, там немає ні НУ, ні СПУ, по суті, єдина опозиція – це БЮТ. При тому, що БЮТівці створили фракцію, вони не мають жодного посту у керівництві ВР Криму. «Така ситуація у всіх містах та районах. І цього їм виявилось мало, тому вони не допустили навіть рядових членів нашої партії в бюджетну комісію, в комісію по землі. Це звично для Криму, тому що минуле керівництво Кримської ради останні чотири роки практикували такий же фокус. Коли я, будучи депутатом ВР Криму, також не був допущений в жодну комісію. Це суперечить Конституції Криму, закону про ВР, але, тим не менш, це так» - розповів Андрій Сенченко.

Аналогічно коментує ситуацію і депутат Київради Михайло Бродський. «Як відомо, у Київраді створено більшість за участі Партії регіонів, «Нашої України» та Блоку Леоніда Чернівецького, - зазначає він. - Саме з представників цієї політичної трійці і було сформовано керівництво Ради, при цьому не були враховані інтереси інших політичних сил, зокрема Блоку Юлії Тимошенко, що набрав найбільше голосів у столиці. А частині депутатів від Блоку взагалі відмовлено в членстві у важливих комітетах. В результаті БЮТ практично позбавлено можливості впливати на механізм напрацювання важливих для Києва рішень».

«Якщо Партія Регіонів дійсно вболіває за статус опозиції та політичної меншості, - говорить Михайло Бродський, - то Віктор Янукович та його соратники мали б спершу реалізувати свою принциповість на рівні Київради, де вони поділили посади з чернівецьким, а також на рівні Верховної Ради Криму, облрад Луганщини, Харківщини тощо… «

Бродський вважає, що «синьо-білі» повинні провести ревізію керівного складу Рад приблизно в десяти регіонах, «включаючи аж хацапетівські районні ради, де вони, будучи в абсолютній або відносній більшості, сформували керівництво».

«Тільки тоді Партія Регіонів матиме моральне право претендувати на дольову участь у керівництві ВР», - заявив Михайло Бродський, додавши, що його зауваження стосується і «Нашої України», яка повинна дотримуватися принципу партнерства на всіх рівнях влади, в тому числі і у Київраді.

«Демократія – це не диктат більшості, а захист меншості, - резюмував депутат Київради. – І демократичні принципи повинні витримуватися як на рівні Верховної Ради, так і на місцевому рівні».