УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Від батька до сина, від діда до діда, від кума до кума"

927
'Від батька до сина, від діда до діда, від кума до кума'

Тимошенко призначать батогом, а Порошенка — пряником

«Якщо у царські часи владу передавали від батька до сина, у радянські часи від діда до діда, то в нас час — від кума до кума. Це стосується української політичної системи новітнього часу. Якщо шукати іншу логіку, то Ющенко створює систему балансів і рівноваг або батога і пряника. Якщо для багатьох Тимошенко уявляється батогом, то Порошенко може бути таким собі пряником, враховуючи його зв’язок з кондитерським бізнесом», — так політолог Кость Бондаренко прокоментував «Обозреветелю» рішення «Нашої України» призначити на посаду спікера Верховної Ради Петра Порошенка.

За словами політолога, Ющенко розуміє, що якщо він віддає владу Тимошенко у виконавчій гілці, необхідно максимально обмежити її ініціативи у парламенті. «Для цього треба віддати законодавчу гілку влади в надійні руки найближчого соратника Петра Порошенка», — пояснює логіку рішень Ющенка Бондаренко.

На його переконання, у нинішній ситуації для Ющенка можуть бути лише два варіанти: «Перший це коли Партія регіонів віддає йому повністю формування виконавчої гілки влади, а сама зосереджується на законодавчій системі. Це якщо буде коаліція с Партією регіонів. А якщо буде коаліція з Тимошенко і Соціалістичною партією, то Ющенку залишається максимально обмежити Тимошенко. От і вся логіка процесу».

Також політолог переконаний, що будь-яка коаліція буде нетривалою. «Помаранчева коаліція — це коаліція на півроку, варіант коаліції «Нашої України» з Партією регіонів — це варіант на рік».

Порошенко пообещал оправдать доверие коллег

Сегодняшнее решение совета партии «Народный союз «Наша Украина» о подписании соглашения о коалиции и выдвижении Петра Порошенко в качестве кандидата от «Нашей Украины» на должность спикера опровергает слухи о том, что «Наша Украина» не последовательна в своих действиях. Такое мнение, как передает корреспондент ForUm’а, высказал сам Петр Пророшенко.

«Я думаю, что это событие очень ярко опровергает и обвинения и опасения, которые высказывались ранее о том, что партия «Наша Украина» непоследовательна в отстаивании интересов коалиции», - сказал он и добавил: «Я считаю, что переговорный процесс был проведен блестяще и сегодня достигнуто то компромиссное соглашение, которое позволяет подписать договор (о создании коалиции – ред.) народным депутатам членам фракции «Наша Украина».

Порошенко пообещал, что сила, которую он представляет, сделает все возможное для того, чтобы обеспечить результативное голосование в пользу соглашения о коалиции в зале парламента.

Он также напомнил, что соглашение сегодня было парафировано Романом Зварычем, Александром Турчиновым и Иосифом Винским и на каждой странице данного документа стоят их подписи. «Со стороны руководящих органов данных партий я не жду никаких неожиданностей», - отметил депутат. Помимо этого он пообещал сделать все возможное, чтобы оправдать доверие, оказанное ему советом партии.

За спикера Порошенко проголосовали единогласно

Политсовет НСНУ практически единогласно поддержал кандидатуру Петра Порошенко на должность председателя Верховной Рады, сообщает УНИАН.

По словам руководителя информационного департамента блока «Наша Украина» Татьяны МОКРИДИ, в ходе заседания член политсовета Арсен АВАКОВ предложил кандидатуру Юрия ЕХАНУРОВА, но он отказался, отметив, что все должны поддержать единого кандидата и высказался в поддержку П.ПОРОШЕНКО.

В поддержку П.ПОРОШЕНКО также высказались члены политсовета Николай КАТЕРИНЧУК и Иван ВАСЮНИК.

За П.ПОРОШЕНКО проголосовали 113 из 114 присутствующих членов политсовета НСНУ, один – воздержался (всего политсовет насчитывает 178 человек).

Кроме того, в ходе заседания политсовета, по словам Т.МОКРИДИ, Ю.ЕХАНУРОВ выразил мнение, что было бы целесообразно услышать извинения от лидера БЮТ Юлии ТИМОШЕНКО, «за удары, которые она нанесла во время избирательной кампании» «Нашей Украине».

"Наша Україна" розпочала засідання політради

На засідання політради НСНУ прибули Юрій Єхануров, Роман Безсмертний та Петро Порошенко. Усі 3 були кандидатами у спікери за квотою "НУ" в межах помаранчевої коаліції.

Але як Єхануров, так і Безсмертний зняли свої кандидатури. Залишився Порошенко, у якого шансів на цю посаду було найменше.

На раді мають також вирішити, наскільки хороші умови для створення коаліції склалися після проведення переговорів, пише "Газета по-українськи".

"Я рулюю, кум газує"- спікером буде Порошенко

Президія політичної партії «Народний Союз Наша Україна» рекомендуватиме раді партії висунути кандидатуру Петра ПОРОШЕНКА на посаду голови Верховної Ради і підтримати “помаранчеву” коаліцію.

Про це УНІАН повідомило джерело, наближене до президії НСНУ.

За словами джерела, в обід відбулось екстрене засідання президії партії, на якому розглядалося одне питання – підготовка і порядок денний ради партії. Президія прийняла рішення рекомендувати раді НСНУ підтримати коаліційну угоду з Блоком Юлії Тимошенко і Соціалістичною партією України, а також пропонує раді партії єдину кандидатуру на посаду спікера від президії – П.ПОРОШЕНКА.

Нагадаємо, раніше джерело в “Нашій Україні” повідомляло про три кандидатури від блоку на посаду спікера парламенту - Юрія ЄХАНУРОВА, П.ПОРОШЕНКА та Романа БЕЗСМЕРТНОГО.

Керівник інформаційного департаменту НУ Тетяна Мокріді підтвердила дану інформацію. Вона розповіла, що у середу вдень президія "Нашої України" вирішила висунути на розгляд Ради партії кандидатуру Порошенка. Інший претендент Роман Безсмертний зняв свою кандидатуру, після чого свою кандидатуру зняв Юрій Єхануров.

Засідання ради «Нашої України», де мають затвердити висунення Порошенка та проект коаліційної угоди, має відбутися у середу о 16.00.

Увага! В правій колонці сторінки знаходиться опитування, взявши участь у якому Ви зможете висловити своє ставлення до такого розкладу сил.

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ