Андрій Шкіль не носить шаровари, бо він не козак
Виртуальный мемориал погибших борцов за украинскую независимость: почтите Героев минутой вашего внимания!
![Андрій Шкіль не носить шаровари, бо він не козак](https://cdn.obozrevatel.com/news/img/newspreview-default-thin.jpg?size=1944x924)
На «Оглядачі» відбулася веб-конференція члена Політичної Ради БЮТ, народного депутата України Андрія Шкіля.
Читатель: Чем закончились Ваши переговоры с немецкими политиками? И почему БЮТ решил проконсультироваться по вопросу о создании коалиционного большинства в парламенте именно с немецкими политиками?
Андрій Шкіль: Звичайно, жодних консультацій щодо формування більшості з політиками в Берліні я не проводив. Візит був присвячений поширенню інтеграційних процесів щодо вступу України в НАТО і ЄС. Вже принагідно виникла тема візиту Юлії Володимирівни до Німеччини. І тільки з моїх слів голова Комітету з міжнародних відносин Бундестагу Рупрехт Поленз дізнався, що в Україні часто використовується німецький приклад формування коаліції. Його це здивувало саме тому, що предметом обговорення коаліції була програма. А те, хто буде канцлером, було прийнято без жодних обговорень. Ним стала фрау Меркель, яка очолювала список партії, що перемогла на виборах до Бундестагу.
Читач: Чи не наштовхнеться знову Юлія Тимошенко у випадку її призначення прем’єром на протидію президентського «кумівства»? Чи зможе вона та її уряд ефективно працювати за таких умов?
Андрій Шкіль: Якби Юлія Володимирівна зважала б на протидії кумів і сватів різних президентів, то вона б давно вже пішла або з політики, або перестала б займати ту чесну і послідовну позицію, яку вона займає. Тому хай протиставляються всі, хто хочуть. Нашим завданням є будувати велику процвітаючу Україну, а хто хоче цьому шкодити, той має розуміти, що особисто нестиме за це відповідальність перед українським народом.
Читач: Чи зможе, на Вашу думку, уряд Юлії Тимошенко у випадку, якщо вона стане прем’єром, пропрацювати повний термін своїх повноважень?
Андрій Шкіль: Звичайно, повтор попереднього сценарію щодо уряду можливий. Але якщо тоді це було для нас певною несподіванкою, то зараз ми готові до будь-чого від будь-кого, і тому свідомо йдемо на дуже серйозне випробування, яке лягає на плечі керівнику уряду у такий складний час.
Уряд Єханурова зробив достатньо багато для того, щоб прискорити кризу в Україні, але запас міцності, який лишився по урядові Тимошенко, дає підстави на те, що своєчасне повернення Юлії Володимирівни вирівняє український корабель.
Читатель: Как сейчас в НСНУ обстоят дела с тем, чтобы Юлия Тимошенко возглавила новоизбранное правительство? Если лидер БЮТ возглавит правительство, кто из министров останется в правительстве, а кого точно покинет кабинет министров?
Андрій Шкіль: Я гадаю, 85% членів НСНУ переконані у необхідності створення демократичної коаліції. А як тільки демократична коаліція буде створена, питання прем’єрства відпаде саме по собі. Тому що прем’єра визначає та політична сила, яка в межах коаліції набрала найбільшу кількість голосів. Позаяк уряд буде коаліційний, та зараз тяжко спрогнозувати, хто в ньому залишиться, а хто прийде.
Читач: Пане Андрію, чи розглядалася як одна з альтернатив коаліція «БЮТ-ПР»? Чи не здається Вам, що така коаліція була би бомбою для НУ?
Андрій Шкіль: Така «бомба» підірве не тільки НУ, але цілу Україну. Ми, звичайно, жодних перемовин з ПР не ведемо.
Читач: Чи не хотіли б Ви очолити якийсь комітет у майбутній Верховній Раді?
Андрій Шкіль: В майбутній ВР планую працювати в Комітеті у закордонних справах. А те, яку посаду я в цьому комітету обійму, буде залежати від керівництва Блоку Юлії Тимошенко. Я впевнений, що впораюся з будь-якою з них.
Читач: Якою професійною діяльністю займаються Ваша дружина та діти?
Андрій Шкіль: Діти ще нічим не займаються, бо їх нема, але сподіваюсь, що вони будуть займатися, чим захочуть в демократичній державі, яку ми маємо збудувати. Дружина закінчила Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва, і за фахом — художник-модельєр одягу.
Читач: Які Ваші найулюбленіші письменники? Яку музику Ви полюбляєте слухати? І чи не плануєте самі написати книгу?
Андрій Шкіль: Читаю я багато і з задоволенням. Щоправда, останнім часом роблю це в літаках і в потягах під час тривалих перельотів і переїздів. Улюблених письменників достатньо багато, але найулюбленішими є ті, до яких вертаєшся постійно. На кожному моєму робочому місці завжди лежить «Кобзар» Шевченка, люблю цитувати з Хемінгуея, вважаю, що невиправдано у нас забутий Юкіо Місіма.
Читач: Де Ви купуєте вишиванки?
Андрій Шкіль: У Львові. Також мені їх дарують. Останню вишиванку, дуже гарну, мені запрезентувала моя теща.
Читатель: Андрей не считаете ли Вы, что к украинской сорочке более гармонично подходят шаровары? Смогли бы появиться в Раде в настоящем национальном костюме, а не в половинчатом?
Андрій Шкіль: Хочу вам повідомити, що шаровари — це бойовий одяг українських козаків. І за логікою вашого запитання, його можна було б побудувати так: якщо ви їздите на японській машині, то набагато гармонічнішим було б, якби ви це робили в кімоно.
Читач: Яку Ви музику слухаєте? Чи полюбляєте Тартак та Гайдамаки чи ТНМ Конго?
Андрій Шкіль: Звичайно, Сашко Положинський — хороший хлопець. Я слухаю його музику. Люблю «Гайдамаків» і ТНМК. В моїй машині мене постійно супроводжують «Океан Ельзи» і Марічка Бурмака. З ними легше подорожувати українськими шляхами. Як тільки чергова яма зіпсує настрій, так українська пісня його покращить.
Читатель: Какие у Вас взаимоотношения с Вашими коллегами по партии, существуют ли принципиальные расхождения по тем или иным вопросам?
Андрій Шкіль: Як тільки в мене будуть принципові розходження з кимось із членів партії, я заявлю про це публічно, бо це для мене вкрай важливо. Партія — це частина суспільства, яка об’єдналася для досягнення визначених цілей. А досягнути чого-небудь можна тільки разом, спільно. Непринципові розходження вирішуються на принципових нарадах, які потім перетворюються у рішення, а пізніше — спільно всіма членами партії.
Читатель: Видите ли вы себя членом будущего правительства Тимошенко?
Андрій Шкіль: Я бачу себе в парламенті, але я готовий виконати будь-яке рішення Блоку.
Читатель: Почему канцлер ФРГ Ангела Меркель против вхождения Украины в ЕС?
Андрій Шкіль: Я ніде не зустрічав заяв, які б це підтверджували. Пані Меркель висловилася тільки з того приводу, що у пошуках енергоносіїв погляд Німеччини буде спрямований на Кавказ. Але, думаю, що ніхто не сумнівається в тому, яким чином і через яку країну ці енергоносії будуть доставлені в Європу. Все буде залежати від нас, від того, чи доведемо ми світові, що є демократичною державою і прагнемо розбудовувати демократію в Україні.
фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ