УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Янукович піариться в Москві, Мороз – на селі, а Литвин - голосно

Янукович піариться в Москві, Мороз – на селі, а Литвин - голосно

На прес-конференції в «Інтерфаксі» асоціація «Спільний простір» та комітет «Рівність можливостей» представили результати моніторингу провідних українських та російських інформаційних телепрограм, а також інформаційних друкованих видань, повыдомляэ кореспондент «Оглядача».

Моніторинг проводився у період з 13 по 19 лютого методами експертного аналізу змісту телепрограм, а також методом порівняння тексту ведучого, закадрового тексту та картинки.

За тиждень з 13 по 19 лютого найбільшу увагу українських телеканалів привернули Партія регіонів та БЮТ. Майже однакову - НСНУ та СПУ. Менш активно представлено Блок Литвина. Аутсайдером інформаційних повідомлень залишається КПУ.

При цьому, хоча телеканали загалом не зловживали негативом, маніпулятивні технології стабільно залишалися в активному вжитку.

Ситуація на українських телеканалах виглядала такою:

Про НСНУ телевызыйники транслювали 192 секунди негативної інформації, 0 –позитивної, а 1323 секунди про НСНУ говорили з нейтральним забарвленням. Партія регіонів мала 344 негативних секунди, 445 позитивних та 4703 нейтральних. БЮТ, відповідно, 80, 139 та 3483 секунд. Про Блок Литвина на телебаченні говорили або погано (7 секунд), або нейтрально (721). Значну увагу на ТБ приділили Соцпартії. 85 секунд її критикували, 172 – хвалили, а 1374 секунди повідомлень були нейтральними. Нарешті, КПУ на телебаченні критикували аж півтори хвилини, а ще 164 секунди про партію Симоненка говорили в нейтральному ключі.

Експерти відзначають, що симпатії до Партії регіонів відверто висловлювалися на ТРК «Україна» та НТН.

Також фахівці проаналізували випуски новин російських телеканалів і дійшли висновку, що піар-послугами закордонних ЗМІ користувається Партія регіонів. Використовуючи сюжет про стан справ у Криму, журналісти ОРТ-«Міжнародне» вдавалися до оціночних суджень та маніпулятивних технологій, спрямованих на плекання негативного ставлення до НСНУ та БЮТ. У сюжеті було спалено прапор з написом «Наша Україна» та розтоптано плакат із портретом Юлії Тимошенко.

Серед друкованих видань найбільш заангажованими були «Україна молода» (критика практично всіх політичних сил, крім НСНУ), «Сільські вісті» (на користь СПУ) та «Голос України» (на користь Блоку Литвина). Найоб’єктивнішою, на думку експертів, хоч і не збалансованою, була газета «Дзеркало тижня».

Загальний графік представлення партій і блоків провідними загальноукраїнськими газетами виглядає так:

Про НСНУ вийшло негативних матеріалів обсягом 18985 знаків. Позитивних матеріалів набралося на 34582 знаків, а нейтральних – 11153 знаків. Про Партію регіонів, відповідно, 16792, 5196 та 4615знаків. Мало прихильними були ЗМІ до БОТу: експерти нарахували такі показники: 12029 – негатив, 4379 – негатив, 4000 – нейтральні згадування. Блок Литвина зібрав такі показники: 1874, 36713 та 15177. Чимало інформації в друкованих ЗМІ стосувалося СПУ. Партію Мороза критикували у матеріалах обсягом 12616 знаків, хвалили 44111 знаками, а 3593 знаків, набраних про СПУ, були нейтральними.

Нарешті, Комуністів найбільше лаяли (4093 зеаків). Хвалили зовсім мало (43 знаки), а ще 861 знак був нейтрально забарвленим.Експерти повідомили журналістам, що майже весь позитив і нейтрал соціалісти отримали на шпальтах «Сільських вістів», а Блок Литвина - «Голосу України».