УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Сапармурата Ніязова кинуть в топку

522
Сапармурата Ніязова кинуть в топку

На майбутніх виборах Президента Туркменістану від опозиції висуватиметься один кандидат. Про це на прес-конференції в Києві повідомили представники туркменської опозиції: голова Республіканської партії Туркменістану, Нурмухаммед Ханамов та лідер об’єднання Ватан - Худайберди Оразов. За їхніми словами, про канддидата можуть оголосити вже завтра, адже саме завтра почнуть висування кандидатур.

Представники опозиції, які змушені проживати за межами країни, оприлюднили звернення від імені союзу демократичних сил Туркменістану до керівників країн СНД, ЄС, а також США та Росії з проханням допомогти Туркменістану стати на демократичний шлях розвитку. За їхніми словами, опозиція вже отримала підтримку від ЄС та США. Росія мовчить, але Оразов переконаний, що Москва теж підтримає демократичний шлях країни.

У нинішньої влади опозиція вимагає звільнити усіх політичних в’язнів і наголошує на тому, що силові структури досі проводять репресії. Взамін за звільнення політв’язнів опозиціонери гарантуватимуть відсутність репресій представникам ніязовського оточення

За словами представників опозиції, до влади спробують прорватися ті, хто стояв за Ніязовим раніше. Однак це точно не буде син померлого Туркменбаші.

Туркменські опозиціонери повідомили, що в разі їхньої перемоги на виборах жодна з існуючих економічних домовленостей, якщо вони не порушують закони і не суперечать міжнародним нормам, не будуть переглянуті. Першим кроком вони обіцяють розформувати уряд і парламент, створити перехідний уряд і на референдумі внесуть зміни до конституції. Крім того, якщо пам’ятники Сапармурату Ніязову виявляться справді золотими – їх переплавлять.

Смерть Ніязова політики вважають природною, адже останні декілька років президент приховував свою хворобу. В листопаді, зокрема, після засідання за участю керівників силових структур він навіть втрачав свідомість.

Якщо опозицію не допустить до участі у виборах – вони погрожують ініціювати в країні революцію.

Читайте також: Узнав о смерти Ниязова, туркмены резали последних баранов