Геннадій Москаль: Бандиту місце в тюрмі, а не в «Оглядачі»

Геннадій Москаль: Бандиту місце в тюрмі, а не в «Оглядачі»

На інтерв’ю в «Оглядач» Геннадій Москаль прийшов пішки, без охорони. Для людини, яка багато років пропрацювала в міліції, воювала з організованою злочинністю в багатьох регіонах країни, подібна поведінка виглядає щонайменше легковажною.

Власне, йому завжди щастило на «запеклих друзів», яку б посаду не обіймав. І сьогодні, представляючи Президента Ющенка в Криму, Москаль постійно з’являється на шпальтах газет у вельми неприглядному світлі. Його називали і негідником, і антисемітом, а Рінат Ахметов навіть обізвав головним кіллером.

Геннадій Геннадійович теж не залишається в боргу, не упускаючи зручної можливості «вкусити» своїх опонентів. Тож ми ані хвилини не сумнівалися, що інтерв’ю вийде жвавим.

Видео дня

- З яким настроєм їдете в Крим? Мабуть, як на війну?

- Та ні, про що ви кажете!

- Ви не звертали увагу: куди б вас не призначали – скрізь знайдуться люди, які нещадно вас критикують? Що ви їм зробили?

- В мене трошки язик, як то кажуть, гострий… (сміється) І не всім це подобається. Нехай не роблять помилок і мені не буде що про них говорити.

- Кримська влада, дізнавшись про ваше призначення, зустріла цю новину «в багнети». Які у вас зараз відносини з «місцевою елітою»?

- Вони мене одразу незлюбили. Я ж раніше працював на півострові заступником міністра і начальником Головного управління МВС. Знаю, хто є хто, хто звідки прийшов, ким поставлений. Я їм невигідний. Майже з першого дня моєї роботи мене, як і НАТО, хотіли змити з півострова (сміється), але то просто смішно виглядало.

- Однією з перших заяв у Криму ви запропонували зняти з місцевої влади охорону. Навіщо? Сподівалися, що вони один одного перестріляють?

-По-перше, коли я прийшов, штат охорони голови кримського парламенту був 18 осіб. Звичайно, я не міг зрозуміти, чому і від кого спікера охороняють, - від виборців, чи від депутатів? Керівник повинен бути доступний для своїх виборців. Тим більше ніхто не скасовував Указ Президента про прозорість і відкритість влади.

- Очевидно, охорона їм потрібна не просто так. Погодьтеся, Крим – дуже специфічний регіон.

- Нічого специфічного. Там просто хочуть жити по „понятіям” 90-х років, а не по Закону і Конституції. В цьому - весь мій конфлікт з владою Криму.

- Якщо вже прозвучало слово «понятія», то про кримські банди не згадати просто неможливо. Чи впливають вони на політику?

- Так. Самі кримчани привели їх в кримський парламент. Про це і Луценко задовго до мене говорив, коли розповідав про „блок СІЗО”. І в Криму про це теж знали. Цього можна було уникнути.

Мене сьогодні критикують, що я нібито «виніс сміття» з Кримського парламенту. А що, я мав сидіти в одній залі з бандитами і мовчати!? Звичайно я одразу сказав, що не сидітиму поруч з такими людьми, як Лукашов, Мельник. Мені запропонували зняти мою табличку, я погодився та пообіцяв зробити все, аби і тих людей в президії не було.

- Чи погіршилася криміногенна ситуація в Криму після виборів?

- Сьогодні немає ані соціальних, ані економічних умов, щоб виростити нових «авторитетів». Залишаються ті, хто прийшов у перші роки незалежності, хто вижив у „кримінальних війнах”. Однак в Криму немає спільної волі, щоб цих бандитів викорінити. Виходить так: я борюсь - а інші мені палиці в колеса встромляють.

Самі політичні сили задля власного авторитету могли б вирішити це питання. Слід лише сказати: «Хлопці, пишіть заяви. «Ідітє к чєртовой матері». На ваше місце прийдуть інші, є багато достойних людей». Але така воля відсутня.

- Але ж в Криму має бути і влада. Є зараз влада в Криму, яка може реально цим займатися?

- Сьогодні влада в Криму – «збірна солянка» з ПР, Російського блоку, опозиційного блоку Вітренко, КПУ і партії «Союз».

- Боротьбою з криміналом повинна займатися центральна влада, тобто МВС, яке очолює Луценко. Він є людиною Президента, а не ПР. Навіщо нарікати на місцеву владу?

- Але саме центральна влада сьогодні сформувала слідчу бригаду Генпрокуратури і МВС. І центральна влада там працює автономно, і повикопувала все те, що було не на поверхні.

- Тобто зараз серйозні поступи є в розслідуванні тих справ?

- Я думаю, якщо ніхто не заважатиме і не чинитиме спротив, - є можливість раз і назавжди навести у Криму порядок і забути, що таке організована злочинність.

- Наскільки високий владний рівень людей, що фігурують у цих справах?

-Я не можу зараз сказати, до чого приведе слідство. Я не слідчий, не прокурор, не суддя – абсолютно ніхто. Моє завдання, озвучити політичну волю Президента: навести порядок в Криму.

- Ви прогнозуєте, що буде, як в Італії – широкий, гучний процес…

- Я - за проведення публічного процесу, який би дав чіткі відповіді: хто давав команду вбивати, палити, підривати, мучити, викрадати людей і т.п. Мене цікавлять саме ті, хто давав команду, а не виконавці. Адже замовники залишилися і продовжують грати у владу в Криму.

- Судячи з останніх подій, «ті, хто грають у владу» не надто хвилюються. Наприклад, згаданий вами Мельник виголошує про вас дуже різкі заяви.

- Найкращий захист – напад. Цього ще ніхто не відміняв. А їхні вільні розмови - ще один доказ демократичності суспільства. Але я от що скажу: бандит має сидіти в тюрмі, а не роздавати інтерв’ю «Обозревателю».

- Принаймні, ці інтерв’ю дуже цікаві виходять…

- Для читачів. Для мене там цікавого нічого немає.

Далі буде. В наступній частині інтерв’ю:

Де Геннадій Москаль потопив баржу з бомжами?

Чому Верховну Раду Криму можна назвати кнесетом?

Аронов збрехав – він лікується не в Ізраїлі, а в Німеччині

Якщо з’явиться «компра» на Міримського - Москаль про це розповість!

Фото: "Обозреватель"