УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Еханурова сделают с первого раза

Еханурова сделают с первого раза

13 вересня президент України Віктор Ющенко подав до парламенту пропозицію про надання згоди на призначення Юрія Єханурова прем‘єр-міністром України. Того ж дня член фракції "Єдина Україна" Олександр Задорожний заявив, що на даний момент у парламенті немає необхідної кількості голосів на підтримку його кандидатури.

У зв’язку з цим Центр досліджень політичних цінностей звернувся до політичних експертів із запитанням: «Чи затвердить Верховна Рада кандидатуру Ю.Єханурова з першого разу?»

Дмитро ВИДРІН (директор Європейського інституту інтеграцій та розвитку):

„С большой вероятностью что да, потому что этот человек очень удобен всем, слишком верен своему руководству, пытается быть неконфликтным. К нему настолько никто всерьез не относится, что с большой вероятностью за него проголосует большинство”.

Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

„Конформізм Єханурова ще не гарантує його проходження через парламент. Президентські сили поки що не уявили всієї сили тієї проблеми проходження кандидатури через Верховну Раду, значна частина якої відчуває себе зараз впевненішою, аніж президент. Ющенкові потрібно зробити багато поступок іншим політичним партіям із деякою підтримкою Єханурова. Необережні слова Безсмертного про те, що всі 11 міністрів-нашоукраїнців повинні знову бути в уряді, можуть зіграти злий жарт з патроном колишнього адміністративно-територіального реформатора. Навіть незважаючи на буцімто згоду на голосування від лідерів фракцій, під час самого голосування виявиться, що начебто деякі депутати будуть відсутні. Тож на разі «твердих нашоукраїнців» плюс СПУ та прихильників Литвина недостатньо для позитивного голосування. За Єханурова відмовляться голосувати СДПУ(о), КПУ, а також БЮТ та ПРП. Виходить, що «золота акція» є в Партії регіонів. А якщо Регіони проголосують за Єханурова, це вже буде зовсім інший уряд”.

Михайло ПОГРЕБИНСЬКИЙ (директор Центру політичних досліджень і конфліктології):

„Це буде складний процес, і в будь-якому разі Єхануров не набере більше ніж 240 депутатських голосів (хоча імовірність такого результату є – за умови супердисципліни фракцій при голосуванні). Але фанфар, як у Тимошенко, не буде. Справа в тім, що є політичні сили, які вже заявили, що не будуть підтримувати запропоновану кандидатуру. Таких приблизно третина в парламенті. І є ще третина, яка ставитиме певні умови. Це означає, що фактично лише третина парламенту абсолютно точно буде підтримувати кандидатуру Єханурова. Таким чином, потрібно добрати приблизно половину з тих, що ставитимуть умови. Це серйозна робота, і навряд чи вона закінчиться результатом більшим ніж 240 голосів”.

Андрій ЄРМОЛАЄВ (президентЦентру соціальних досліджень «Софія»):

„Я думаю, що показник буде невеликий (до 230 голосів), але маю надію, що Єхануров отримає підтримку з першого разу”.

Володимир ФЕСЕНКО (голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»):

„Я думаю, впевненим щодо цього можна бути лише на наступному тижні, коли буде ясно, скільки фракцій та депутатських груп підпишуть декларацію про співпрацю, яка запропонована Ющенком. Поки що, на мій погляд, стабільної кількості голосів депутатів, які б підтримали Єханурова, немає.

Я думаю, що нинішній тиждень і початок наступного тижня команда президента буде працювати з депутатськими фракціями, щоб заручитися підтримкою голосів необхідної кількості народних депутатів. У першу чергу це стосується фракції «Регіони України», позафракційних депутатів і, можливо, таких депутатських об’єднань, як «Вперед, Україно!», та частково депутатів із «Єдиної України». Хоча велика вірогідність того, що партія Губського може бути солідарною з БЮТ і ПРП та виступити проти кандидатури Єханурова. Звичайно, буде потрібна й підтримка Народної партії Литвина”.

Іван ЛОЗОВИЙ (президент Інституту державності і демократії):

„Справа в тому, що Юрій Єхануров не матиме жодних проблем із затвердженням, тому що він працював у злагоді з усіма, в тому числі і з Кучмою, а тепер і з Ющенком. Це людина тихенька, яку вважають технократом, тому жодних проблем із призначенням не буде. Я думаю, що там буде дуже багато голосів «за», а тому ця кандидатура обов’язково пройде в першому голосуванні”.