Віктор Мусіяка: «Думаю, що мене можна назвати саботажником»

567
Віктор Мусіяка: «Думаю, що мене можна назвати саботажником»

Лидер партии "Вперед, Україно" Виктор Мусияка считает, что уже сейчас власть начала разыгрывать сложный гамбит, чтобы выиграть выборы-2006 и недавнее антипарламентское заявление Тимошенко в этом контексте выглядит более чем логичным.

- Віктор Лаврентійович, чи вважаєте ви себе саботажником, як про це сказала Тимошенко?

- Думаю, що мене можна назвати саботажником. Тому що я абсолютно принципово не голосував за перший же закон, що стосується інтелектуальної власності. Я займаюсь цією проблематикою вже чверть віку, не говорячи вже про те, що і раніше мені такі проблеми були відомі, навіть категорія „інтелектуальна власність” великою мірою з моєї подачі з‘явилася.

Видео дня

З іншого боку, якщо брати політичну та економічну складову, то стане ясно, що американці просто добивають нашу промисловість, наших виробників цієї продукції, щоб стати вже абсолютним монополістом в цій сфері. Якщо є якісь порушення, то є і методи, які дозволяють відслідкувати та поставити порушників в нормальні правові рамки, а не руйнувати виробництво.

Я чув, що нещодавно Терьохін, виступаючи на Кабміні заявив, що 8 з 12 законів прийняті і що вони навіть провели засідання робочої групи по вступу України до СОТ, і вирішили, що цього достатньо. Ніби то, робоча група позитивно оцінила стан справ в законодавчій сфері. Вони будуть пропонувати ще десь 19 законів, але якщо їх не проголосують, то і цього буде достатньо.

Як можна робити такі заяви на фоні того, що вже відбулося? Я просто вважаю, що це, значною мірою є відображенням ментальності самої Юлії Володимирівни і ряду її колег із Кабінету міністрів. Я підозрюю хто її міг підштовхнути до цієї заяви... Мені здається, що Юлія Володимирівна достатньо делікатна в таких відносинах, але жорсткі заяви вона може робити і робить, коли вважає це за потрібне. В чому причина цієї заяви? Я думаю, що вона має суто політичний характер. Вже десь готуються вони до того, щоб перекласти відповідальність на парламент.

Це мені нагадує те, що зараз дуже часто звучить з екранів телевізорів. "Ти хто? Я – депутат. Прикинь, а я – міністр. Я ніби не залежу від тебе, ти невідомо чим займаєшся. Я можу примусити тебе до будь-якого рішення по проблемі, яку ти породив". Все це укорінене в тому статусі Кабміну, який ми маємо по конституції.

- Ви припускаєте, що Тимошенко може піди у відставку восени?

- Я припускаю цю можливість. З цим можуть бути різні варіанти, дуже довгі і цікаві варіанти. Питаю себе, чи не є це елементом стратегії на більш тісне блокування тих політичних сил, які називаються провладними – НСНУ, БЮТ?... при цьому - виключити Литвина і, одночасно, спровокувати Верховну Раду на те, щоб вона прийняла рішення про недовіру уряду... Уряд відправлять у відставку, але всі члени уряду залишаться друзями Президента. І оця коаліція, як більш монолітна, може піти на вибори, покладаючи відповідальність за те, що не дали допрацювати і підняти економіку і соціальну сферу, на парламент. Це дуже цікаво може виглядати.

Литвин достатньо гнучко маневрував після появи нового президента. Я думаю, що на цьому треба і далі стояти. Тому що якщо почнеться процес створення більшості, то тоді будуть реальні закиди.

- Що Ви можете сказати про ініціативу Леоніда Кравчука "Об‘єднаймо Україну"? Чи не є це прототипом виборчого блоку?

- Ну якщо говорити про ініціативу Кравчука, то вона більш персональна. Там до політиків звернення, до політичних сил. Я не думаю, що на цьому етапі, як мінімум, може йтися про те, щоб партії входили туди. Йдеться про те, щоб туди долучилися політики. І різні форми участі політиків можуть в цьому бути.

Я за те, щоб щось робити, щоб єднати Україну і найменші зусилля в цьому сенсі готовий підтримати, тим більше коли таке зусилля пропонується з боку першого Президента.

Щодо виборчого блоку, то, наскільки я пам‘ятаю, він не виключав цю можливість. Але це так... гіпотетично.

- Наскільки великі шанси, що Ваша партія зможе об‘єднатися з тим, у що виросте ініціатива Кравчука?

- Ми можемо розглянути подібні пропозиції. Треба все оцінити. Тому, що, по великому рахунку, головне завдання нашої партії – мати представництво в парламенті.

- Ваш прогноз щодо складу майбутнього парламенту?

- Зараз важко про це говорити. Мене турбує те, що і ці вибори можуть відбуватися на фоні жорсткого застосування адмінресурсу. А це значною мірою може вплинути на кінцевий результат.

- Тобто вибори-2006 будуть черговими "найбруднішими"?

- Мабуть найнайбруднішими. І це дуже небезпечно. Треба наперед все відслідковувати, створювати механізми, які б протидіяли бруду.

- Чи використає влада кінець літа, щоб ще більше загнати своїх політичних опонентів у глухий кут?

- Не знаю як літо – це напевно буде якась чергова робота. Хоча можливо будуть і реальні кроки. Поки парламенту немає, немає кому кричати, де кричати, то може й таке бути. Але я думаю, що головні події, звичайно почнуться восени. І боюся, що напруга буде надзвичайно високою.

- Зараз в Україні іде "полювання на відьом"?

- Я б не сказав, що охота на відьом є. Якщо була б охота на відьом, тоді треба було б назвати когось відьмою. А те, що є елементи політичних переслідувань, то в цьому у мене особисто немає ніякого сумніву. Це я кажу не від імені комісії, яку я очолюю. Моє особисте враження на основі тих матеріалів, які нам відомі - переслідування існують. Коли йдеться дійсно про притягнення до кримінальної відповідальності – ради бога. Але те, що вібуваєтья – несерйозно.

- Останнє запитання. Який найбільш екзотичний відпочинок мали і де збираєтесь відпочивати цього літа?

- Екзотика в мене вся полягає в тому, що я граю у шахи на березі Криму. Цього року збираюся відпочивати там же.

Николай Кошерный, «Фраза»

http://fraza.ua/