Примите участие
в розыгрыше
сертификата на 5000 грн на товары от сети интим-бутиков Насолода Участвовать
Приз
ПолитикаЭкономика

/Новости мира

Третя світова: хто проти кого?

191

Усе більше людей у світі починає вірити у можливість початку нової глобальної війни

Соціологи, досліджуючи страхи і тривоги сучасної Америки, знайшли ще один страх: дуже багато людей боїться війни. Аж дві третини американців стверд­жують, що вірять у можливість початку Третьої світової війни.

За результатами опитування гро­мадської думки, 60% громадян США вважають, що Третя світова війна можлива, і тільки 39% певні, що війни не буде.

Можливої нової війни побоюють­ся 68% опитаних американських жінок. Цікаво, що чоловіки налаш­товані значно оптимістичніше, се­ред них імовірність нової війни до­пускає лише 51 відсоток. Опитуван­ня в США провела міжнародна соціологічна служба "Іпсос".

Кого вбачають американці як своїх ворогів? Про це кореспонден­тові "Експресу" розповів директор Інституту регіональної безпеки Андрій Мішин:

— А хто сказав, що війни закін­чились назавжди? Тільки ідеалісти. Війна у сучасному світі триває і вона в певному контексті може вважати­ся світовою війною проти глоба­лізації. Отже, десь американці ма­ють рацію. У них ця епоха розпоча­лася після терактів 11 вересня 2001 року.

Колись через двох солдатів, що загинули в Сомалі, американці ви­вели свої війська, а тепер в Іраку загинуло більш як тисяча амери­канців, і США втягнуті у війну з ісламським фундаменталізмом. Другорядні вороги — вороги у холодній війні — відійшли на задній план, але вони нікуди не ділися. За певних обставин Америка може зга­дати про Росію як про "імперію зла".

Чи можуть американці боятися китайців після відомих агресивних заяв міністра оборони Китаю?

— Почнімо з того, що Пекін ніко­ли ні на кого не нападав. Китай має значно складніші стосунки з Інді­єю, але в Азії сьогодні найбільш небезпечний вузол зав'язується на­вколо Узбекистану, навколо вимог азійських країн вивести амери­канські війська з цієї країни.

Якщо й могла б розпочатися світова війна, то її причиною міг би стати переділ спадщини колишнь­ого Радянського Союзу — Середньої Азії й Кавказу. Політика тепе­рішньої української дипломатії — введення миротворців на Кавказ, допомога в Киргизії, критика Туркменбаші й правителів Узбекистану — показує, що і ми, на жаль, втягує­мось у цей небезпечний вузол.

До речі:

У Росії теж влаштували подібне опитування, результати якого нам прокоментувала Євгенія Рубцова - керівник інформаційно-аналітичного відділу російської соціологічної служби (КОМІК Мопіїлгіпд.ги):

— Ми опитали 1500 осіб у віці від 18 років і старших у всіх федеральних ок­ругах Росії. 55 відсотків опитаних вва­жають, що світові війни можливі й у майбутньому. 18% думає, що епоха війн скінчилася, а 23% відповіли, що світова війна вже триває.

Чи можна вважати, що саме розу­міння світової війни в суспільстві змінилося і це війна не між країнами, а між тероризмом і розвиненим демократичним світом?

— Так, у світлі останніх подій — терактів у Лондоні, Єгипті, Туреччині й постійних терактів на Північному Кав­казі російський народ сприймає цю те­рористичну війну як світову. Але тут во­юють не країни між собою, а певні угру­повання бойовиків проти цілої планети. 23 відсотки опитаних, які вважають, що війна вже триває, мають на увазі саме цю війну з тероризмом.

Володимир МИХАЛИК, «Експрес»

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Наши блоги