УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Позиція Тимошенко чітка і зрозуміла – Полохало

657
Позиція Тимошенко чітка і зрозуміла – Полохало

«Росія, агресивний жандарм пострадянського простору, мстить за свою минулорічну поразку – виграш Ющенка. Але в контексті авантюрної гри з боку Росії є підстави для консолідації української нації, і саме в цьому контексті слід розглядати позитивну реакцію середньостатистичного українця на виступи Юлії Тимошенко та Олександра Турчинова», - прокоментував газову кризу політолог Володимир Полохало.

Про це повідомляє офіційний сайт БЮТ.

«Перше враження, і не лише моє, від вечірнього ефіру Юлії Тимошенко на каналі «Інтер» - прагматичне, раціональне розуміння ситуації й бачення шляхів виходу з неї. Тимошенко бачить чіткі перспективи, вона готова підставити плече Ющенку», - заявив він.

За його словами, українська сторона «своєю непослідовністю і непрофесійністю в переговорному процесі спровокувала агресивні випади проти української еліти». «Президент Ющенко опинився в ізоляції від проникливих і професійних експертів, зацікавлених у відстоюванні національних інтересів; натомість, він іде на поводу в свого оточення, яке має бізнесові стосунки з Росією, має свої дивіденди, - зауважив Полохало. - Через цю бізнесову залежність так чи інакше оточення Президента допомагає Росії розгортати агресію і шантаж проти України».

На відміну від Януковича і «прогресивних соціалістів», які зайняли антиукраїнські позиції «чим гірше, тим краще», і які планують зібрати електоральний врожай на цій ниві, Тимошенко прямо і відверто, попри всі чутки й домисли, запропонувала свою допомогу; її позиція чітка, прозора і зрозуміла, наголосив він. Ця пропозиція була «почута громадянами», вважає політолог: «Не лише в західних і центральних регіонах, де вони з Ющенком домінують по рейтингах, а й у південних і частково східних». На його думку, Президент має «відгукнутися на цю раціональну спробу врегулювати кризу й «остудить пыл» Росії».

«Вибори будуть у березні, а «холодна війна», яку розв’язала Росія, вимагає рішучих і активних дій уже сьогодні. В цій ситуації Тимошенко не спостерігає зі сторони, і не стала на бік Росії, як деякі сили, пов’язані міжпартійними угодами з антиукраїнськи налаштованими російськими елітами («Родіна», КПРФ). Але я досі не чув реакції на пропозицію ані від Єханурова, ані від Ющенка», - констатував вчений.