УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Протестуючі під землею шахтарі вийшли на поверхню

1,1 т.
Протестуючі під землею шахтарі вийшли на поверхню

Після двох тижнів страйку під землею 18 гірників шахти номер 20 приватного підприємства „Карбон”, що на Донеччині - вийшли із забою. Але акція протесту триває і на поверхні. Шахтарі вимагають виплати заборгованості із зарплатні за 4 місяці. Їх зустрічали оплесками, як героїв.

18 чоловіків 14 днів не бачили світла та не дихали свіжим повітрям. Там, під землею, не можна було палити . Для дорослих чоловіків-курців це було страшною карою. Тому перше, що вони попросили – були цигарки. Три місяці шахтарям не платили зарплату. Люди дійшли до відчаю і вдалися до радикальних заходів. Кажуть, що попри складні умови, про своє рішення не жалкують.

Олександр Насонов, шахтар:

- Они пусть знают, что мы тоже люди , что мы можем тоже добиваться того, чего нам положено

Олександр Дильов, шахтар:

- Мы знали, за что сиділи, добивались свого, приходилось терпеть. Первые дни тяжело было, потом втянулись, легче стало.

Більшість емоційних слів шахтарів на адресу генерального директора навіть неможливо давати в ефір. Керівник приватної фірми, у якої в оренді перебуває 20 шахта, всі дні акції протесту вирішував у Києві питання про можливість повернення шахти державі. Свого він добився, але як господар повертатиме тримісячний борг, зараз поки що ніхто не знає. М”яко кажучи , порозуміння з шахтарями, господар не має.

Сергій Наточий, шахтар:

- Он сказал – буду кормить только на ведомость и за ваши деньги. Какие деньги? У всех по нулям . Вон девки, спасибо, варили, передавали. А он им говорит - вы проститутки, что вы туда ходите. За что?

Всі два тижні, дружини шахтарів, яких так не любить генеральний директор, чекали чоловіків і активно їх підримували.

Лідія, дружина шахтаря:

- Сначала я думала, что это шутка с его стороны, он сказал – 3 дня, а потом уже я боролась, находила методы поддержать.

Після виходу на поверхню - медичний огляд. І хоча серйозних ушкоджень лікар не помітив, двотижневий підземний страйк може нагадати про себе через деякий час.

Сергій Шиян, лікар:

- Могут бать заболевания сердечно-сосудистой системы, то есть гипертонические болезни могут возникать. Давление высокое, влажность - это может сказаться на психике, … 2 недели под землей…

Шахтарі згортати акцію протесту не збираються. Поки не буде грошей, не працюватимуть. Шахту вже передано до Фонду держмайна. І незабаром її закриють. Грошей на держпідтримку міністерство не має, відтак шахтарям доведеться шукати нову роботу. Але лише після повернення боргів.