Конституційний Суд повинен визнати вибори Президента не дійсними — Мартинюк

243
Конституційний Суд повинен визнати вибори Президента не дійсними — Мартинюк

Новий склад Конституційного Суду України може визнати внесення змін до Конституції 8 грудня 2004 року і повторний другий тур виборів Президента України неправомірними. Про це заявив перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк на прес-конференції після засідання погоджувальної ради.

Видео дня

«Новий склад Конституційного Суду повинен прийняти рішення, що прийняття конституційної реформи 8 грудня було неправомірним. Але якщо вони приймуть це рішення то це буде означати, що не було правомірне також положення про вибори Президента. А значить вибори Президента теж були неправомірними», — наголосив Мартинюк.

Як повідомив перший віце-спікер, сьогодні Президент звернувся до Верховної Ради з приводу того, щоб була прийнята присяга суддів Конституційного Суду. «Є 14 кандидатів на цю посаду, буде розглянуто чотирьох з них, а саме: Марія Маркуш, Іван Вернидубов, Степан Гавриш, Олександр Литвак, — повідомив Мартинюк, і спрогнозував. — Чотири напевно не оберемо. Чи оберемо хоча б двох побачимо в четвер».

Також за словами Адама Мартинюка, в четвер буде розглядатися законопроект 3207. «Прийняття цього закону буде означати ліквідацію райдержадміністрацій і перетворення обласних держадміністрації на спостерігачів», — пояснив перший віце-спікер.

«Якщо цей законопроект буде прийнятий, то Президент накладе на нього вето, тому що Президенту вигідно, назначаючи голів обласних держадміністрацій, тримати все в своїх руках. А цей законопроект забере у нього такі повноваження», — вважає Мартинюк.