Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
LadyCity

/Блоги - Жизнь столицы

Держбюджет-2018: нам вдалося відстояти значний фінансовий ресурс місцевим громадам

10.5т

Завдяки роботі команди Асоціації міст України при головуванні Віталія Кличка у Держбюджеті-2018 вдалося відстояти значний фінансовий ресурс місцевим громадам:

1. Залишено фінансування пільг на ЖКП з держбюджету (7 млрд. грн.) та погашення відповідної заборгованості за минулі роки (2,5 млрд. грн.).

2. Збільшено на 17,9 млрд. грн. соціальні субвенції для збереження діючого у 2017 році механізму фінансування витрат на надання пільг, житлових субсидій населенню та надання державної соціальної допомоги.

3. Збережено стимулюючий механізм вирівнювання місцевих бюджетів. 3,3 млрд. грн. залишаться в громадах – на цю суму зменшено вилучення коштів з місцевих бюджетів до державного бюджету. Вперше при розрахунку показників базової та реверсної дотацій враховано внутрішньо-переміщених осіб (1,5 млн. осіб.).

4. Врегульовано проблему заборгованості за середньостроковими позиками (обсяг якої майже 9 млрд. грн. у 332 місцевих бюджетах)

5. В систему перерозподілу додаткової дотації включені всі місцеві бюджети (16,5 млрд. грн.).

6. Не допущено перекладання утримання ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації (6 млрд. грн.) на міста, нажаль окрім Києва, але це був компроміс. Крім того, 371 коледж, що є структурними підрозділами університетів та інститутів, залишиться на фінансуванні державного бюджету.

7. Збільшено обсяги освітньої та медичної субвенцій на 5,2 млрд. грн. та на 7,9 млрд. грн.

8. Залишено право спрямовувати кошти залишків освітньої субвенції на оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

9. Переведено на прямі міжбюджетні відносини всі об’єднані територіальні громади, у яких вибори відбулися та відбудуться у 2017 році (299 ОТГ)

10. Передбачено субвенцію обсягом 1,9 млрд. грн.. на розвиток інфраструктури всіх 665 ОТГ.

11. Передбачено Державний фонд регіонального розвитку обсягом 6 млрд. грн.

12. Передбачено 273 млн. грн. компенсації з Держбюджету місцевим бюджетам внаслідок наданих державою податкових пільг зі сплати земельного податку.

13. Передбачено 1 млрд. грн. на погашення різниці в тарифах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам

14. Передбачено 200 млн. грн. на нову загальнодержавну цільову програму "Питна вода України" – модернізація водогонів та очисних споруд

15. Забезпечено надходження значного ресурсу до місцевих бюджетів на розвиток дорожнього господарства:

- збережено на 2018 та 2019 роки норму щодо зарахування до бюджетів місцевого самоврядування 13,44% акцизного податку з пального (від 7 до 9 млрд. грн. щорічно);

- гарантовано, за ініціативи Прем`єр-міністра Володимира Гройсмана спрямування у регіони 35% коштів Державного дорожнього фонду (11,4 млрд. грн.). При цьому не менше 20% обсягу цих коштів - на вулиці і дороги населених пунктів;

- продовжено на 2018 рік дію митного експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг (отримувачі – місцеві бюджети).

16. Не допущено вилучення з сільських, селищних, міських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад 10% екологічного податку

17. Продовжено дію пункту 20 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України щодо фінансування ДНЗ та закладів культури в малих містах, селах та селищах за рахунок трансфертів з районного бюджету

18. Врегульовано питання щодо застосування вимог регуляторного законодавства до рішень органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад про встановлення місцевих податків і зборів

Дякую за підтримку, допомогу, плідну та якісну роботу: представнику Голови АМУ в Парламенті, народному депутату Оксані Продан, Голові МДО "За розвиток місцевого самоврядування", народному депутату Куліченку І.І., Голові Бюджетного комітету Андрію Павелко, Заступнику Голови Бюджетного комітету Мельнику С.І., народним депутатам Павлову К.Ю., Ярославу Маркевичу, Костянтину Іщейкіну, Рудику С.Я., Медуниці О.В., Виконавчому директору АМУ Олександру Слобожану аналітику АМУ Онищуку І.І., заступнику міністра фінансів сергію Марченку.

Також потрібно подякувати Прем`єр-міністру України Володимиру Гройсману за те, що він почув голос місцевих громад і пішов на зустріч врятувавши фінансові баланси міст.

Ты еще не читаешь наш Telegram? А зря! Подписывайся

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги