Контроль чесності: що вказують в деклараціях європейські чиновники

Одною з найбільш конфліктних тем останнього часу стало прийняття норм податкового декларування майна держслужбовців. Очікується, що введення нових правил стане серйозним інструментом в боротьбі з корупцією та дозволить суспільству контролювати процес збагачення людей при владі та членів їх родин. Пропонуємо вашій увазі інфографіку від "Слова і діла", яка порівнює законодавство про декларування активів держслужбовців в Україні та деяких країнах Європи.

Українські норми законодавства щодо порогів декларування активів державного чиновника схожі на грузинські, щоправда, в Грузії вони трохи жорсткіші. Представляємо вам інфографіку, де зображені норми законодавства різних країн щодо порогів декларування.

Так, цінне рухоме майно (крім транспорту) в Україні потрібно декларувати, починаючи від мінімальної його ціни в 4685 доларів. У Грузії такий поріг складає 4320 доларів, в Литві – 1600 доларів, а ось у Латвії цінне рухоме майно декларувати не потрібно.

Також, в Україні потрібно декларувати витрати, починаючи від суми в 2340 доларів, а в Грузії – від 650 доларів. У Румунії та Молдові вносити в декларацію витрати взагалі не потрібно.

Читайте все новости по теме "Декларации о доходах чиновников" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости