Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
МирСпорт

/Блоги - Новости экономики

Податок на прибуток: чи варто відмовлятися?

4.3тЧитать материал на украинском

1 березня в Офісі ВПП закінчилася кампанія з декларування податку на прибуток. Перше, що кидається у вічі при аналізі отриманих даних, - те, що хоча кількість декларацій, поданих нашими платниками, ледь складає 0,5% від загальної кількості по країні, обсяги нарахування податку на прибуток по Офісу склали 79% - 70,2 млрд грн з 88,86 млрд по країні в цілому. При цьому, по відношенню до минулого року ріст склав 55,8%, що в черговий раз довело ефективність індивідуального супроводження великих платників Офісом. Але крім цього, отримані результати дозволяють зробити ще кілька висновків.

По-перше, очевидно, що темпи росту суттєво перевищують прогнозовані - ті, що ми брали за основу, обчислюючи можливі втрати при заміні податку на прибуток податком на виведений капітал. Проводячи тоді розрахунки, ми говорили про прогнозований зріст на 40%, тоді як вже зараз бачимо реальне збільшення від припущення майже на третину - до 55,8%. Це означатиме можливість більших надходжень - або більших втрат, і в цій ситуації до питання пошуку стабільних компенсаторів при впровадженні податкових змін слід поставитися з ще більшою прискіпливістю.

По-друге, такі темпи росту дозволяють впевнено говорити, що зміни у критеріях визначення великого платника і зменшення кількості платників в Офісі не матимуть суттєвого впливу на обсяг надходжень по Офісу в наступному році - як ми і прогнозували.

Крім того, ефективною є і наша робота по скороченню збитків великими платниками. Наприклад, протягом 2017 року 80 суб’єктів господарювання, які у 2016 році декларували 52,4 млрд грн збитків, вийшли зі стану збитковості і задекларували до сплати 11,1 млрд грн податку на прибуток.

В цілому ж результати декларування показали, що податкова віддача податку на прибуток 2017 року складає 1,55%, тоді як за 2016 рік цей показник становив 1,13%. Зазначу для порівняння, що усього по країні віддача за підсумками 2017 року склала 1,12%.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги