Невидимая смерть для террористов: танкисты учатся стрелять за горизонт

16.2тЧитать новость на украинском

Волонтеры проекта "Повернись живим" продолжают делать украинскую армию самой профессиональной в мире. Об этом пишет в Facebook волонтер проекта Ольга Решетилова.

"У нас новый проект. На этот раз - танкисты. Я не открою большой тайны, сказав, что с подготовкой танкистов у нас серьезные проблемы. На передовую большинство танкистов (вплоть до танковых бригад) приходят максимум с навыками вождения танков, не больше. Кроме того, на фронте огромный дефицит танкистов. Пришлось побывать в танковой роте, где на двенадцать Т-72 всего четыре (!) экипажа, и им приходится держать приличный участок передовой", - рассказала Решетилова.

По ее словам, частично командиры из этой ситуации научились выходить.

"Выбирают из новобранцев наиболее способных, учат тому, что умеют сами, - и через пень-колоду танки у нас воюют", - добавила волонтер.

Далее публикуем текст без изменений на языке оригинала.

"Знаючи загальну ситуацію з танкістами (за невеликими винятками), я була приємно здивована, почувши від командира мотопіхотного (!) батальйону: "Нам треба вчитися стріляти з закритих вогневих позицій".

Трішки теорії. Традиційною для танків є стрільба прямою або напівпрямою наводкою по цілях, які навідник спостерігає через прицільні прилади. Таким чином зазвичай уражаються цілі противника, які розташовані на відстані до 4 – 5 кілометрів від танку. Менш відома можливість танків уражати цілі на великих відстанях, які не спостерігаються з танку. Такий спосіб стрільби має назву "стрільба із закритої вогневої позиції".

Стрільба танків із закритої вогневої позиції достатньо часто застосовувалась в роки Другої світової війни радянськими танкістами. У післявоєнні роки стрільба із закритої вогневої позиції тривалий час входила до курсу підготовки танкістів. Але згодом у СРСР, з огляду на високу насиченість армії артилерією, стрільба із закритої вогневої позиції була вилучена з курсу підготовки танкових військ та не вивчалась на практиці. Війна з Росією змінила традиційні підходи до ведення бойових дій. Можливість уражати противника з танків на великих відстанях в ході АТО надає велику перевагу над противником.

Оскільки бажання командирів розвиватися і воювати для нас – закон, ми почали шукати можливості навчити танкістів стріляти із закритих позицій. І з'ясували, що є волонтерська група, яка вже навіть розробила графічно-розрахунковий комплекс "Armor" ("Броня").

Фактично це програма, установлена на планшет, яка забезпечує орієнтування на місцевості за допомогою електронної карти та розрахунок установок для стрільби танковим підрозділом із закритої позиції на дальність до 12 км. Програма дозволяє проводити розрахунки для кількох танків одночасно. Розробники передбачили можливість передачі даних. На даний момент орієнтуємося на радіозв'язок, оскільки Міноборони почало оснащувати танки автомобільними радіостанціями. Але на майбутнє думаємо про інші варіанти, бо, як показує наш досвід з ГІС Артою ,– альтернатива радіозв"язку повинна бути обов'язково.

Не буду забивати вам голови технічними подробицями, більше про ГРК "Armor" ви можете прочитати на сторінці цієї групи. https://www.facebook.com/armor.tbs

Значно важливіший тут інший момент. Для того, щоб оволодіти програмою, потрібно мати навички орієнтування по карті та розрахунку установок стрільби "вручну", за допомогою карт і таблиць. Ось тут і починаються проблеми. І після полігонів, і навіть з досвідом бойових дій танкісти цього не вміють!

Ми не можемо просто привезти танкістам планшет і віддати. Це буде безглузда витрата коштів, сил і енергії.

Минулого тижня ми півдня провели на базі 46 батальйону, в складі якого є ціла танкова рота. 20% часу Олексій Гавриш (один з розробників і натхненник ГРК "Armor" ) витратив на те, щоб пояснити, як користуватися програмою, і 80% - щоб навчити користуватися картою і лінійкою!

Тому ми прийняли наступне рішення. Цей проект ми розділяємо на дві частини:

1. Ми готуємо інструкторів на полігонах, які на основі ГРК "Armor" навчатимуть танкістів. Олексій уже провів відповідну роботу в Десні і Гончаровську. Найближчим часом такий навчальний курс буде запущено.

2. Війна йде вже зараз. У нас немає часу чекати, поки навчаться інструктори, навчать танкістів, нові танкісти почнуть воювати. Тому паралельно з учебками ми по прискореному курсу навчатимемо танкові екіпажі на передовій і забезпечуватимемо їх планшетами з програмами.

Так Олексій уже зробив в 17-му (там перші результати в бойових умовах уже є) та 46 батальйонах.

Отже, в найближчий черзі у нас, окрім навчальних центрів, новий танковий батальйон, який формується під командуванням Героя України Олександра Мороза, 34 батальйон, який зараз героїчно воює під Горлівкою, танковий батальон Нацгвардії, який вийшов з-під Широкіно, і знову збирається на передову.

Для цього нам необхідно вже зараз:

1. Планшети, карта на 32 Гб, адаптер 30 шт – 75 000 грн

2. Метеостанції 30 шт (метеостанція "підвязана" під програму для точних розрахунків) – 288 000 грн

3. Автомобільна радіостанція Motorola dm 4600 2 шт – 28 000 грн.

4. Радіостанція Motorola dp 4400 2 шт – 32 000 грн.

Всього 423 000 грн.

Неповних півмільйона гривень за новий рівень професійності української армії".

Проект "Повернись живим"

https://www.facebook.com/backandalive

https://twitter.com/backandalive

Реквізити:

Приват:

5457 0822 3299 9685 Дейнега Віталій

PayPal: звертайтесь в особисті повідомлення групи

Western Union / moneygram / etc (на приціли і прилади нічного бачення):

Irina Turchak + 38 (068) 500 88 00

Картка Приватбанк в євро

4149 4978 3611 9455 Мікульський Дмитро Вікторович

Картка Приватбанк в доларі

4149 4978 3611 9059 Мікульський Дмитро Вікторович

Контакти:

Гаряча лінія:

(044)338-33-38

(068)500-88-00

Заявки від військових:

(068)500-88-00

Графік прийому дзвінків:

Пн-Пт з 09:00 до 20:00; Сб з 09:00 до 16:00

Наш офіс:

Київ, Жилянська, 12а (пн-пт 10:00-19:00, сб 11:30-16:00)

Безготівка::

Отримувач: Благодійна Організація "Міжнародний благодійний фонд "Повернись живим"ЄДРПОУ 39696398

Р/р №26007300905964

ТВБВ №10026/0162 філія-Головне управління по м. Києву та Київ. області АТ "Ощадбанк" МФО 322669

Призначення платежу: Благодійна допомога військовослужбовцям

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости