, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Референдум в Британії: наслідки для України

6.4т

Не думаю, що Британія вийде із Європейського Союзу. Якщо оцінити вигоди і невигоди від цього рішення, то на багато краще для Британії залишитись на тих умовах, на яких вона є зараз. Соціологічне опитування показує, що думка британців розділена навпіл, але коли свідома частина побачить загрозу своїм інтересам і переваги свого членства в ЄС, то зрозуміє, що це положення треба рятувати, змобілізується і прийде на голосування.

Недавно на ВВС були дебати і найбільш пасіонарні виступи були в противників ЄС. Вони говорили, що Британія без ЄС тільки зміцнішає і буде жити краще. Прихильники ЄС казали, якщо британці проголосують за вихід із ЄС, то не матимуть таких умов, які мають тепер.

Якщо говорити про цифри, в разі виходу із ЄС, Британія не доотримає 3,6% ВВП в плані економіки, знизиться вартість фунта і це відчує вся країна: і багатії, і звичайні люди. Гроші люблять тишу. А тут, принаймні два роки, прогнозованих параметрів співробітництва не буде. Наслідки для британців будуть відчутні відразу.

Ті, хто хочуть вийти із ЄС, висловлюють побоювання, які не мають жодного ґрунту. От називають міграційну кризу. Але ж нічого подібного немає. У Британії свій паспорт, шенгенські візи у них не діють, Британія сама визначає, кого впускати в країну, а кого ні. В плані безпеки вони мають власні збройні сили, членство в НАТО і стратегічне партнерство із США.

Загалом же питання виходу Британії із ЄС для України річ не позитивна. Путін хоче, щоб їх в ЄС не було. А позиція ж Британії по відношенню до Росії співпадає із позицією України. Мовляв, агресор має бути покараний і його треба зупинити. Ціль агресії Росії не лише поневолити Україну, а використати нас як інструмент для розгойдування єдності в середині ЄС, а в НАТО – поміж Європою і США. Для цього Росія хоче зруйнувати ідею єдності і зробити так, щоб була не група країн, а окремі країни. Тоді з їх вагою їм буде легше домовлятися із кожною з них окремо.

В разі виходу Британії із ЄС - він буде послаблений, перебуватиме в кризі. Це буде тільки на руку Путіну, який руйнує європейську спільноту.

Позитиву для України, як в короткотерміновій перспективі, так і в довгостроковій, нема. Тоді Британія займатиметься своїми внутрішніми питаннями і не зможе впливати на рішення всередині ЄС, які були би більш прихильними до України.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги