Росія почала звозити на Донбас велику кількість техніки та боєприпасів

Росія почала звозити на Донбас велику кількість техніки та боєприпасів

На Донбасі за добу зафіксували 74 обстріли. Бійців АТО атакували ракети та снайпери, двоє українських військових поранені, семеро – травмовані. ЗМІ почали писати про загострення ситуації у зоні АТО, втім це звичайна добова кількість обстрілів снайперами. Авдіївка, певні ділянки в Луганській області, південь Донецька - це традиційні ділянки, де не вщухають бої, адже там повсякчас працюють як звичайні російські найманці, які пройшли відповідне військове навчання так і професійні снайпери регулярний військ Російської Федерації ( в основному це снайпери ГРУ, які відрізняються від інших високим рівнем професійності).

Зараз (з кінця січня і до сьогоднішнього дня) у зоні АТО помітна тенденція "хвиль", коли терористи певні дні використовують важке озброєння (наприклад, Гради), а після цього переходять на стрілецьку зброю, автоматичні гранатомети, протитанкові ракетні комплекси тощо.

Пов'язувати можливу ескалацію у зоні АТО з тим, що сьогодні терористи отримали черговий гумконвой з Російської Федерації також не слід. Річ у тому, що з 2016 року зв'язок між кількістю обстрілів з боку російських найманців і гуманітарними конвоями втратився. Якщо раніше під прикриттям гуманітарної допомоги терористам постачали боєприпаси, то зараз допомога йде безпосередньо жителям окупованих територій (яка, в принципі, успішно розкрадається терористами).

Видео дня

Зараз гумконвоями постачають хіба що таке оснащення як прилади нічного бачення, радіостанції тощо. Завозити боєприпаси під виглядом гуманітарки стало невигідно (так їх постачати було зручно хіба тоді, коли між Донбасом та Росією не було залізничного зв'язку. Втім після того, як бойовики захопили Дебальцево і зв'язок відновили, сенс у гумконвоях зник).

Окрім того, якщо у 2014-2015 роках терористи, фактично, працювали "з колес" (їм привезли партію боєприпасів, вони активно їх вистріляли, а потім чекали на нову поставку), то протягом 2016 року їм вдалося налагодити серйозну систему складування. Тепер у "ДЛНР" є ціла мережа складів з боєприпасами для збереження артилерійських, ракетних снарядів та багато іншого.

Втім така система також виявилася неякісною, адже вона дала збій вже наприкінці січня - початку лютого цього року. Так, під час ескалації конфлікту в зоні АТО, Перший армійський корпус "ДНР" відзвітувався, що використав усі боєприпаси. Відповідно, Росія поставила собі за мету якомога скоріше поповнити ці запаси.

За нашими даними, командування Генштабу Російської Федерації дало вказівку доставити боєприпаси, паливно-мастильні матеріали та інші предмети матеріально-технічного забезпечення зі складів Південного військового округу РФ. Тобто зараз відбувається активна поставка боєприпасів з Росії в Україну. Втім це не означає, що вони потраплять до бойових підрозділів терористів, де їх будуть активно використовувати. Гадаю, велику їх частину просто направлять у тилові склади для подальшого зберігання.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...